TENIS

Džumhur poražen u finalu turnira u Santo Domingu

Avaz.ba

20.8.2017

Damir Džumhur, najbolji teniser u BiH, poražen je u finalu Challengera u Santo Domingu od domaćeg tenisera Viktora Estrele sa 2:0 u setovima nakon sat i 45 minuta igre.

U prvom setu oba tenisera su izgubila po dva gema na vlastiti servis, te se pobjednik odlučio u tie breaku.

U njemu se bolje snašao igrač Estrela, koji je iskoristio tri izgubljena servisa Džumhura i slavio sa 7:4.

Na otvaranju drugog seta Džumhur je odmah izgubio servis, nakon čega je njegov protivnik rutinski priveo meč kraju rezultatom 6:4 u drugom setu. Plasmanom u finale bosanski teniser je osvojio ATP 60 bodova i osigurao svoj najbolji ranking u karijeri. Na novoj ATP listi Džumhur će od ponedeljka biti rangiran iznad 66. mjesta.