Ja sam Rodriguez, Realovo dijete: Nokautiralo sam Arsenal!

Avaz.ba

19.8.2017

U drugom kolu Premierlige Stoke je pobijedio Arsenal s 1:0, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Jese Rodriguez u 47. minuti utakmice.

Dijete madridskog Reala, napadač koji je ovog ljeta stigao u Stoke na posudbu iz PSG-a, na startu drugog dijela iskoristio je odličnu asistenciju Saida Berahina i matirao Petra Čecha.

Topnici su nakon toga još više navalili, u pojedinim trenucima drugog poluvremena imali i 90 posto posjeda lopte, ali nisu pronašli način kako matirati vrlo dobrog Jacka Butlanda.

Zapravo, učinio je to Alexandre Lacazette u 73. minuti, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd i pogodak nije priznat.

Stoke je tako, nakon poraza od Evertona na Goodison Parku u prvom kolu, stigao do prvih bodova.

Na vrhu tabele je Manchester United s impresivnom gol-razlikom od 8:0, a na dnu West Ham koji je nesretno izgubio u Southamptonu.