Domaći tim stigao do trofeja

Drama na Pecari | NK Široki nakon "penal lutrije" osvajač Kupa BiH (VIDEO + FOTO)

S večeršanje utakmice na Pecari 8/8

Nogometaši Širokog Brijega pobjednici su kupa Bosne i Hercegovine, nakon što su nakon boljeg izvođenja penala bili bolji od FK Sarajevo - sa 4:2. Nakon regularnih 90 minuta bilo je 1:0 za Sarajevo. Gol je postigao Amer Bekić, nakon što je u 65. minuti uspješno realizirao penal.

Tim s Koševa je imao bolje prilike u toku utakmice, a najzreliju imao je Nermin Crnkić, koji je sa pet metara promašio prazan gol.

Osim toga, puleni trenera Senada Repuha (Mehmed Janjoš nije bio na klupi jer je suspendovan, op.a.) imali su bolje prilike, ali su samo jednom uspjeli zatresti mrežu domaćeg tima.

Nogometaši Širokog su se orijentirali uglavnom na odbranu, a za 90 minuta susreta nisu imali niti jednu zreliju priliku s kojom bi mogli ugroziti gol Pavlovića, koji je i sjajno otvorio penal seriju, nakon što je odbranio udarac Krstanovića.

Nakon njega, igrači Sarajeva su promašili dva penala (Husejinović i Hrustemović), što je bilo dovoljno da domaći tim ostvari ukupnuz pobjedu od 4:2 i zadrži trofej koji je stigao tokom dana na Pecaru.

Široki će predstavljati Bosnu i Hercegovinu u kvalifikacijama Lige Evrope. Evropu je izborilo i Sarajevo, ali još nije izvjesno u kojem će takmičenju nastupiti bordo tim, s obzirom na to da još imaju teoretske šanse da zaigraju u kvalifikacijama Lige prvaka.

Pogledajte penal lutriju:

22:00 Gollll penal je pobjednik Kupa BiH. Čabraja je uspio realizirati penal i doći do novog trofeja u Kupu BiH.

22:00 Sarajevo je uspjelo smanjiti na 2:3.

21:59 Široki je na korak od trofeja - poveli sa su 3:1 u penal seriji.

21:59 Hrustenović je promašio - ostaje 2.1

21:58 Barišić za 2:1.

21:57 Almir Bekić pogađa za 1:1.

21:57 Ivanović gol. Široki vodi 1:0.

21:56 Husejinović promašio cijeli gol, ostaje 0:0.

21:56 Krstanović šuta, Pavlović brani.

21:55 Kreću penali. Široki puica prvi.

21:50 Kraj na Pecari. Sarajevo je pobijedilo sa 1:0. Nakon pauze, slijede penali nakon čega ćemo dobiti pobjednika Kupa BiH.

21:47 Igrat će se još tri minute. Toliko je četvrti sudija pokazao da će se igrati.

21:44 Još dva minuta regularnog dijela. Sve smo bliži penalima.

21:38 Ulazimo u posljedniih 10 minuta utakmice. Puleni trenera Sarajeva Senada Repuha žele do gola i da izbjegnu "penal lutriju".

21:30 Nogometaši  Širokog se bude. počeli su i oni igrati. Prema do sada viđenom, tim s Koševa je bliži pobjedi.

21:17 Amer Bekić je postigao gol. Sarajevo vodi 1:0. Ako ovako ostane izvodit će se penali.

21:14 Penal za Sarajevo.

21:07 Ivetić je imao sjajnu priliku, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

21:02 Počelo je drugo poluvrijeme.

20:49 Gledali smo dinamičnih 45 minuta, bez mnogo šansi, ali sa jedno stopostotnom koju je propustio Crnkić. Igrač Sarajeva je u 17. minuti promašio prazan gol sa manje od šest metara od gola Širokog. Domaći tim, s obzirom na to da ima gol prenosti, oprezno su odigrali prvo poluvrijeme, uglavnom pokušavajući da loptu što više drže u nogama. Vidjet ćemo šta će se dogoditi u narednih 45 minuta. Igrači su zaslužili pozitivnu ocjenu, posebno oni iz FK Sarajevo, koji su pokazali zube i prikazali jednu od boljih partija u ovoj sezoni. Nedostajao je samo gol.

20:48 Kraj prvog dijela, igrači kreću prema svlačionicama.

20:45 Igrat će se još 180 sekundi u prvom dijelu, toliko je pokazao četvrti sudija.

20:42 Uglavnom se igra na sredini terena. Svi igrači žele predah da bi skupili snagu za preostalih 45 minuta regularnog dijela.

20:40 Doktor FK Sarajevo Reuf Karabeg je sada imao pune ruke posla, jer je uspio sašiti ranu Ameru Bekiću, koji je krvario.

20:35 Deset minuta do kraja prvog dijela. Igrači Sarajeva imali su u dosadašnjem dijelu susreta, više loptu u nogama, ali nisu uspjeli zatresti mrežu domaćina i analulirati zaostatak s Koševa. Dugo će Crnkić pamtiti šansu iz 17.minute. Moramo pohvaliti i domaće navijače koji su napravili sjajnu atmofseru, a kakvo smo već javili, simpatizeri bordo tima su vraćani s puta prema Širokom Brijegu.

20:30 Zatresla se mreža domaćina, ali je pomoćni atbitar podigao zastavicu zbog ofsajda. Bio je u pravu!

20:27 Čabraja je pokušao iz mrtvog ugla, ali je Pavlović odbranio šut.

20:17 Nogometaš Sarajeva Nermin Crnkić ovog trenutka je ušao u anale bh. nogometa, kao igrač koji je promašio nemoguće. Hebibović ga je sjajno uposlio, ali je Crnkić promašio prazan gol.

20:15 Široki je imao dvije poluprilike iz dva slobodna udarca, ali je odbrana Sarajeva odlično reagirala.

20:10 Lijepa prilika za bordo tim u kojoj se našao Crnkić, nakon dobrog ubacivanja Hebibovića. Crnkić je tražio penal, ali je sudija samo odmahnuo rukom.

20:05 Nogometaši Sarajeva imaju više loptu u nogama.

20:00 Počeo je susret na Pecari.

19:55 Trenutno se intonira himna države Bosne i Hercegovine

19:50 Večeras za 10 minuta počinje revanš susret finala Kupa BiH. Široki ima gol prednosti (1:0) iz prvog meča s Koševa, gdje su nadigrali Sarajevo.

Treba naglasiti da na klupi Sarajeva je sjedi šef stručnog štaba Mehmed Janjoš, kojeg je Disciplinska komisija Nogometnog saveza BiH suspendirala, zbog crbemog kartona na meču protiv Zrinjskog.

Evo početnih sastava timova:

ŠIROKI: Bilobrk, Pandža, Barišić, Zlomislić, Čabraja, Wagner, Ćorluka, Lončar, Bralić, Krstanović, Marković.

SARAJEVO: Pavlović, Hodžić, Novaković, Duljević, Sarić, Crnkić, Hebibović, Mihojević, Bekić Almir, Ivetić, Am. Bekić.

Autor: A. S.