Rutinska pobjeda "Vučice" | Roma bez Džeke odgodila slavlje "Stare dame" (FOTO+VIDEO)

(Foto: AFP) 15/15

U derbiju 36. kola italijanske Serije A, Roma je večeras na svom "Olimpicu" nakon preokreta slavila nad Juventusom rezultatom 3-1.

Prvi su do vodstva došli gosti, za koje je punih 90 minuta odigrao bh. veznjak Miralem Pjanić. Igrala se 21. minuta kada je na asistenciju Gonzala Higuana mrežu Wojciech Szczesnyja pogodio Mario Lemina. Vodstvo "Stare dame" trajalo je svega četiri minute, jer je u 25. mrežu Gianluigija Buffona načeo Daniele De Rossi.

Gledatelji su u nastavku vidjeli još dva gola, a više razloga za slavlje imali su domaći navijači. Vodstvo "Vučici" donio je Stephan El Shaarawy u 56. minuti. Tačku na "i" za konačnih 3-1 stavio je Radja Nainggolan u 65. minuti susreta.

Inače, Roma je večeras bila oslabljena neigranjem bh. reprezentativca Edina Džeke, koji je meč u društvu supruge Amre Silajdžić i kćerkice Une odgledao sa tribina stadiona "Olimpico".

Nakon večerašnje utakmice, dva kola prije kraja italijanskog prvenstva, Juventus ima 85 bodova, četiri više od drugoplasirane Rome, a pet od trećeg Napolija.

Juventus će šesti uzastopni Scudetto imati priliku da ovjeri u narednom, pretposljednjem kolu u okviru kojeg 21. maja na svom terenu dočekuje ekipu Crotonea.

Autor: D. K.