Liga prvaka: Sevilla slavila protiv Basaksehira, Rijeka u finišu pala u Pireju

Piše: Al. Ti.

16.8.2017

Odigrano je pet utakmica play offa za plasman u Ligu prvaka.

U jednom od najzanimljivijih susreta večeras, Olympiacos je na Karaiskaki stadionu slavio protiv hrvatskog prvaka Rijeke rezultatom 2:1.

Rijeka je povela u 42. minuti kada je Heber pogodio za vodstvo prvaka Hrvatske.

U drugom poluvremenu grčki tim je sa dva gola došao do velike pobjede. Prvo je Odjidja-Ofoe izjednačio u 66. minuti, da bi Romao u sudijskoj nadoknadi donio veliku pobjedu Olympiacosu. I pored poraza Rijeka ima realne šanse da se nađe u Ligi prvaka.

Napoli je na San Paolu savladao Nicu rezultatom 2:0, a strijelci su bili Mertens i Jorginho.

Celtic je na svom stadionu deklasirao Astanu rezultatom 5:0 i obezbijedio Ligu prvaka naredne sezone. Tim našeg Joze Simunovića poveo je autogolom Postinkova u 32. minuti, a deset minuta kasnije Sinclair je povisio na 2:0.

U drugom poluvremenu Sinclair je pogodio za 3:0, da bi Forrest i Friffiths postavili konačnih 5:0.

Šimunović je u Celticu odigrao svih 90. minuta, dok u Astani Aničići nije ulazio u igru, a Grahovac je ušao u 82. minuti susreta.

Hapoel je na svom terenu savladao Maribor rezultatom 2:1. Poveo je Maribor golom Tavaresa u 10. minuti, a izjednačenje je stiglo u 12. kada je pogodio Nwakaeme.

Konačnih 2:1 postavio je Tzedek iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Jasmin Mešanović je u ekipi Maribora ušao u igru 74. minuti.

I konačno Basaksehir našeg Edina Višće poražen je na svom terenu od favorizirane Seville rezultatom 2:1.

Poveli su gosti golom Escudera u 16. minuti.

Domaćini su izjednačili u 64. minuti preko Elie, a pobjedu gostima donosi Ben Yedder u 84. minuti susreta.

Višća je odigrao do 63. minute kada ga je zamijenio Frei.