Pobjeda Dinama u hrvatskom derbiju nad Hajdukom od 3:1

Avaz.ba

6.8.2017

U velikom hrvatskom derbiju Dinamo je kao domaćin savladao Hajduk rezultatom 3:1.

Dinamo je  dominirali većim dijelom utakmice i na kraju slavili golovima Ćorića, Olma i Soudanija, te tako preuzeli barem na 24 sata vrh tabele u HNL-u.

Iz prve akcije Dinamo je poveo. Hodžić je Ćoriću gurnuo loptu u prostor, a Dinamova desetka je na pravi način iskoristila priliku i mirno zabila svoj drugi gol u sezoni.

Na drugi gol se čekalo do 64. minute kada je Hajduk izjednačio golom kapitena Nižića, da bi potom u finišu utakmice Splićani potonuli u svega nekoliko minuta. Dinamo je u 78. minuti vratio prednost preko Olma, da bi dvije minute kasnije Soudani povisio na 3:1.

Na kraju to je bio i konačan rezultat derbi utakmice 4. kola HNL-a. Hodžić je iz igre izašao u 69. minuti kada ga je zamijenio Henriquez, dok Gojak nije ulazio u igru. S druge strane, Kožulj i Šehić su dobili priliku s klupe.