Arsenal osvojio svoj prvi trofej ove sezone, Kolašinac strijelac na debiju

Avaz.ba

6.8.2017

U otvaranju sezone u Engleskoj, danas su se u Community Shieldu sastali Arsenal i Chelsea.

U tradicionalnom dvoboju prvaka i osvajača FA kupa Engleske poveo je prvak, Chelsea, koji je pogotkom Victora Mosesa u 46. minuti došao u prednost.

Na ovoj utakmici u dresu Arsenala je debitirao reprezentativac BiH Sead Kolašinac, a debi mu je prošao kao u snu.

Naime, samo osam minute prije kraja susreta Kolašinac je iskoristio ubačaj i glavom izjednačio na 1:1, te omogućio Arsenalu penale.

Arsenal je nakon izvođenja jedanaesteraca osvojio svoj prvi trofej ove sezone. Najzaslužniji za to je naš reprezentativac Sead Kolašinac koji je postigao izjednačujući gol i ostavio svoju ekipu u meču.

Gdje je nakon toga lutrija sa izvođenjem jedanaesteraca odlučila i konačnog pobjednika ovog meča.