KOŠARKA

Eurobasket: Bh. juniori teško poraženi od Srbije

Al. Ti.

4.8.2017

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine do 18 godina poražena je večeras od vršnjaka iz Srbije rezultatom 82-50  u okviru četvrtfinala Eurobasketa koje se igra u Slovačkoj.

Izabranici Borisa Džidića su kada se sve sagleda samo dobro odigrali početak utakmice kada smo imali i prednost od 7:2.

Do kraja utakmice na parketu je postojala samo jedna reprezentacija, a to je bila Srbija, koja je do vodstva došla u finišu prve četvrtine rezultatom 19:15.

U nastavku prednost izabranika Vladimira Jovanovića je samo rasla, a početak druge četvrtine je počeo serijom Srbije 8:0, što je na neki način bio i početak kraja naših momaka.

Rasla je prednost i u nastavku, a na odmor se odlazi rezultatom 37:24.

Drugo poluvrijeme počelo je kako je i prvo završilo, boljom igrom Srbije, koja je koristila svaku otvorenu poziciju za šut i trojkama samo povećavala prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i plus 20.

Pet minuta prije kraja utakmice Srbija je imala najveću prednost na utakmici od 30 poena viška.

Najefikasniji na utakmici bio je naš Sani Čampara koji je ubacio 24 poena, dok je Adžić dodao 11.

Kod Srbije najbolji je bio Matić sa 12 ubačenih poena, dok je 9 dodao Vulikić.

Naša selekcija će sutra igrati sa Italijom za plasman od petog do osmog mjesta.