Liga prvaka: Juve u polufinalu, Monaco dokrajčio Borussiju

Objavljeno: 19. 04. 2017 - 20:30 Sport » Nogomet A A A Times Arial
AFP 4/7
AFP 5/7
AFP 6/7
AFP 7/7

94' Kraj utakmice i u Monte Carlu. Monaco je posljednji učesnik polufinala Lige prvaka za ovu sezonu nakon pobjede u večerašnjoj utakmici rezultatom 3:1.

90' Igra se finiš utakmice i u Monacu. Domaći tim vodi 3:1.

93' Kraj utakmice na Nou Campu. Završeno je 0:0, što znači da je Juve izborio polufinale Lige prvaka.

82' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Monaco rješava pitanje pobjednika, ako ga je uopšte i bilo. Kneževi vode 3:1, a strijelac trećeg gola bio je Germain.

Valere Germain Goal HD - Monaco 3-1 Borussia... by footballderby

85' Finiš je utakmice na Nou Campu. Rezultat je i dalje 0:0. Juve veoma blizu velikog rezultata.

73' Monaco i dalje ima ubjedljivu prednost u ukupnom skoru protiv Milionera. Barca i dalje napada, ali su sve to jalovi napadi.

71' Junak prvog susreta u Torinu, Dybala, sada je dobro šutirao, ali lopta odlazi preko gola Ter Stegena. I dalje je na Nou Campu 0:0.

69' Sjajan šut mladog Sergija Roberta sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi pored gola.

68' Bez velikih šansi u ovim trenucima na Nou Campu. Juve i dalje odolijeva napadima Barce, dok Monaco u Kneževini i dalje vodi 2:1.

55' Odličan pokušaj Messija sa vrha šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi nekoliko centimetara pored desne stative.

49' GOOOOOOOOOOOOOOOL Borussija je smanjila prednost Monaca i sada je 2:1, a strijelac je bio Marco Reus.

Marco Reus Goal HD - AS Monaco 2-1 Borussia... by arcturusmedia33

53' Cuadrado najopasniji igrač u drugom poluvremenu za odbranu Barce. Sada je njegov pokušaj odbranio Ter Stegen.

52' Dobra šansa ponovo za Barcu, ali nakon duplog pasa Neymara i Messija, "desetka" Katalonaca šutira preko gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme i na utakmici između Monaca i Borussije.

49' Velika šansa za Juventus na početku drugog početku drugog poluvremena. Higuain je dobro proslijedio loptu do Cuadrada, ali njegov udarac iz blizine odlazi malo pored gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Barcelona - Juventus.

45' Kraj prvog poluvremena i na utakmici između Monaca i Borussije. Rezultat je 2:0 za domaće fudbalere, koji imaju veliku prednost i veoma su blizu polufinala Lige prvaka.

45' Kraj prvog poluvremena na Nou Campu u utakmici između Barcelone i Juventusa. Rezultat je 0:0.

43' Neymar je sada ubacio, ali udarac škaricama Suareza odlazi pored gola.

37' I dalje jalovi napadi Barcelone. Juventus čeka svoju šansu iz kontri i polukontri. Pjanić je sada uputio odličnu loptu za Higuaina, ali njegov udarac dobro brani Ter Stegen.

33' Monaco i dalje vodi 2:0 protiv Borussije i na dobrom je putu da se plasira u polufinale Lige prvaka, prvi put nakon 2003. godine.

30' Novi pokušaj Barce, ali nakon dva udarca Messija nije bilo promjene rezultata.

28' Barcelona konstatno vrši pritisak na odbranu Juventusa, ali odbrana Stare dame na visini zadatka.

19' Prva velika šansa za Barcelonu. Odlično je Alba ubacio u šesnaesterac, a natrčao je Leo Messi, koji sa nekih 15-ak metara šutira, ali pored lijeve stativa gola Buffona.

18' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Monaco čini se rješava pitanje prolaska u polufinale. Kneževi vode sada 2:0, a strijelac je sjani Falcao.

Radamel Falcao Goal HD - AS Monaco 2-0 Borussia... by footballderby

17' Odlična dubinska lopta Messija, ali zakasnio je Alba.

16' Sjajna prilika da Borussija dođe do izjednačenja, ali je Sahin iz slobodnjaka pogodio samo stativu. Kakva šteta.

15' Opasan napad Barcelone, ali udarac Rakitića odlazi preko gola. I dalje je 0:0 na Nou Campu.

12' Prva velika prilika na utakmici za Juventus, ali udarac Higuaina odlazi preko gola.

3' GOOOOOOOOOOOOOOOL Vodi Monaco 1:0 protiv Borussije, a strijelac je sjajni Mbappe.

Kylian Mbappe Goal HD - Monaco 1-0 Borussia... by Bayeo

1' Počele su večerašnje utakmice

Nakon što su sinoć Real i Atletico ovjerili karte za polufinale Lige prvaka, večeras ćemo saznati i posljednja dva učesnika ovog takmičenja.

Na Nou Campu će Barcelona pokušati napraviti novo čudo protiv Juventusa i nadoknaditi tri gola minusa iz prvog susreta.

Trener Barcelone Luis Enrique je uoči večerašnjeg susreta izjavio da njegova ekipa treba pet golova ako želi u nastavak takmičenja.

- Ne trebamo odigrati savršenu utakmicu, samo moramo biti efikasni, stvoriti prilike, zabiti golove. To možemo na Campu Nou. Trebamo stav, agresiju a navijačima od prve minute dati razlog da nas glasno bodre. Ako se sve to poklopi, PSG se može ponoviti - rekao je trener Katalonaca.

S druge strane trener torinskog tima Max Allegri je prvo obradova navijače, jer je Dybala spreman, nakon povrede u ligaškom susretu protiv Pescare a onda diskretno, ne otkrivajući ništa, dodao da bi moglo biti promjena u sastavu u odnosu na prethodnu utakmicu.

- Bit će taktičkih promjena. Poštujemo Barcelonu, moramo biti dobri u napadu i odbrani - rekao je trener Juventusa.

SASTAVI

Barcelona: Ter Stegen, Pique, Umtiti, Sergi Roberto, Jordi Alba, Busquets, Rakitić, Iniesta, Messi, Suarez, Neymar

Juventus: Buffon, Chiellini, Bonucci, Dani Alves, Sandro, Khedira, Pjanić, Cuadrado, Mandžukić, Dybala i Higuain

U drugom susretu Monaco će na svom stadionu dočekati Borussiju iz Dortmunda. Podsjećamo u prvom susretu Monaco je na Signal Iduna Parku slavio 3:2 i ima veliku prednost.

Bez obzira na prednost Monaca, ovoj utakmici se očekuje atraktivan nogomet i mnogo golova s ozbirom kako su dva tima ranije igrala.

SASTAVI:

Monaco: Subašić, Jemerson, Moutinho, Falcao, Silva, Bakayoko, Mendy, Glik, Lemar, Mbappe i Toure

Borussia Dortmund: Burki, Sahin, Reus, Guerreiro, Aubameyang, Kagawa, Papastathopoulos, Piszczek, Ginter, Weigl i Durm

Autor: Al. Ti.