Odigrana revanš utakmica

Sarajevo u sjajnoj utakmici savladalo Mladost i izborilo finale Kupa BiH (VIDEO i FOTO)

Objavljeno: 19. 04. 2017 - 18:20 Sport » Nogomet A A A Times Arial
J. Hadžić 1/5
J. Hadžić 2/5
J. Hadžić 3/5
J. Hadžić 4/5
J. Hadžić 5/5

U revanš utakmici Kupa Bosne i Hercegovine ekipa Sarajeva je danas potpuno zasluženo savladala Mladost u Kaknju rezultatom 3:2 i tako izborila finale najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u našoj zemlji.

Sarajevo je dominiralo u svakom segmentu fudbalske igre, a u prvom poluvremenu Bordo tim je mogao do ubjedljve prednosti.

Prva prilika desila se u 12. minuti kada je Hebibović pogodio stativu. Igrala se 18. minuta kada je dosuđen penal za Sarajevo, ali Sarić nije iskoristio najstrožiju kaznu.

Uslijedile su nove prilike za Bordo tim, ali iskazao se domaći golman Velić koji je branio fenomenalno na današnjoj utakmici.

Dušan Hodžić je pogodio prečku, a Hebibović ponovo stativu. Prvo poluvrijeme završilo se rezultatom 0:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Sarajevo je došlo do gola, a strijelac gola bio je Haris Duljević.

FK Mladost DK - FK Sarajevo / 0:1 Duljević (Kup... by clipsbh

Vodstvo gostiju povisio je Crnkić, koji nakon asistencije Hodžića rutinski pogađa za 2:0.

FK Mladost DK - FK Sarajevo / 0:2 Crnkić (Kup BiH) by clipsbh

Nakon toga Mladost je zaigrala nešto ofanzivnije, ali nije bilo ozbiljnije prijetnje po gol Pavlovića.

Igrala se 83. minuta kada je Sarajevo došlo i do trećeg gola, a strijelac je bio Kovačević.

FK Mladost DK - FK Sarajevo / 0:3 Kovačević... by clipsbh

Ekipa Mladosti je do kraja utakmice uspjela samo smanjiti rezultati. Prvo je Brkić u 88. minuti susreta pogodio za 3:1, a samo minut kasnije isti igrač pogađa i drugi put za 3:2 za Sarajevo.

Mogla je Mladost i do remija u današnjoj utakmici, ali u sudijskoj nadoknadi uspjeli su promašiti i penal, tačnije Brkić je panenkom pogodio prečku.

Ostalo je 3:2 za tim Sarajeva.

FK Mladost DK - FK Sarajevo / 1:3 Brkić (Kup BiH) by clipsbh

Svog protivnika izabranici Mehmeda Janjoša znat će naredne sedmice kada se igra druga utakmica polufinala Kupa između Željezničara i Širokog Brijega.

Autor: Al. Ti.