BIZNIS

Osvojili dvije medalje: Zenički aviomodelari bolji od 30 takmičara iz evropskih zemalja i SAD

Piše: E. D.

18.7.2017

Na lokalitetu Mostarskog blata, jednom od najljepših i modelarski gledano najzahtjevnijih polja, održana su dva međunarodna takmičenja u aviomodelarstvu, 53. Mostar kup i 8. memorijal „Muja Hadžović“.

Po izuzetno toplom vremenu i u jakoj konkurenciji više od 30 takmičara iz evropskih zemalja i SAD učestvovali su i aviomodelari iz zeničkog aerokluba te ostvarili zapažene uspjehe.

U klasi F1A (jedrilice) i F1B (modeli na pogon gumom) iz Aerokluba „Zenica“ nastupili su Murat Šarkinović, Faik Čičak i Predrag Šarkinović. U jakoj konkurenciji Faik Čičak osvojio je treće mjesto u klasi jedrilica, dok je u klasi gumenjaka Predrag Šarkinović bio drugoplasirani, a Murat Šarkinović osvojio je šesto mjesto na svjetskom kupu.

S obzirom na to da ove godine zenički aeroklub slavi 69 godina postojanja, ovo je uz rad s mlađim generacijama pravi način predstavljanja aerokluba i način popularizacije aviomodelarstva u Zenici i BiH.