Evropska liga: Roma i pored pobjede ispala, Schalke i United u četvrtfinalu

Objavljeno: 16. 03. 2017 - 20:51 Sport » Nogomet A A A Times Arial
AFP 1/4
AFP 2/4
AFP 3/4
AFP 4/4

Odigrano je pet utakmica Evropske lige nakon kojeg su poznati svi učesnici četvrtfinala ovog takmičenja.

Ajax je na svom terenu savladao ekipu Kopenhagena rezultatom 2:0 i tako nadoknadila zaostatak iz prve utakmice kada je bilo 2:1 za danski tim.

Golove za Ajax večeras su postigli Traore i Dolberg.

Anderlecht je na Constant Vanden Stock stadionu savladao ekipu Apoela minimalnim rezultatom 1:0, što se na kraju ispostavilo kao presudan momenat ovog dvomeča.

Gol odluke postigao je Acheampong u 65. minuti za veliko slavlje belgijskog tima.

Roma, našeg Edina Džeke na Olimpicu pobijedila je Lyon rezultatom 2:1, ali to im nije bilo dovoljno za plasman u četvrtfinale.

Hladan tuš za domaće fudbalere desio se u 16. minuti kada je Diakhaby pogodio za vodstvo Lyona.

Ipak samo minut kasnije Strootman postiže gol za 1:1.

U 60. minuti Tousart autogolom donosi prednost Romi od 2:1, ali to je bilo malo od Rome, koja se i pored pobjede oprašta od ovog takmičenja. Naš reprezentativac Edin Džeko odigrao je cijeli susret.

Manchester United je na svom Old Traffordu došao do minimalne pobjede nad Rostovom, te su tako izabranici Josea Mourinha osigurali plasman u četvrtfinale. United je slavio 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Mata u 70. minuti.

U utakmici sa najviše golova Borussija je na svom stadionu remizirala sa Schalkeom za koji nastupa naš Sead Kolašinac. Na kraju je bilo 2:2.

Vodili su domaći 2:0 golovima Christiansena i Dahouda, ali fudbaleri Schalkea nisu se predavali, te su golovima Goretzka i Betaleba iz penala došli do izjednačenja i zbog više golova u gostima plasirali se u četvrtfinale Evropske lige.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je veoma dobro svih 90. minuta.

Ovi timovi će se naći u sutrašnjem bubnju za četvrtfinale Evropske lige: Bešiktaš, Genk, Celta, Ajax, Anderlecht, Lyon, Manchester United i Schalke.

90' Igra se sudijsko vrijeme na svim večerašnjim utakmicama.

71' Na Old Traffordu je i Manchester United konačno došao do vodstva, a strijelac je Juan Mata nakon asistencije Ibrahimovića.

Juan Mata GOAL - Manchester United 1-0 FK... by brilche

68' Schalke se potpuno vratio u utakmicu i sada je rezultat 2:2. Strijelac sa bijele tačke bio je Bentaleb. Ovaj rezultat vodi tim našeg Seada Kolašinca u četvrtfinale Evropske lige.

(Penalty) Bentaleb N. Goal HD - B... by PatsaN4ik

65' I Anderlecht je poveo protiv APOEL-a 1:0, a strijelac je bio Frank Acheampong.

Frank Acheampong Goal HD - Anderlecht 1-0 APOEL... by PatsaN4ik

60' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Potpuni preokret na Olimpicu, vodi Roma 2:1. U svom prvom kontaktu sa loptom El Shaarawy ubacio je loptu u peterac, a jedan igrač Lyona postiže autogol. Romu sada dijeli samo jedan gol od četvrtfinala Evropske lige.

Tousart L. (Own goal) - AS Roma 2-1 Lyon 16.03... by Football--Live

54' Schalke dolazi do gola i velike nade. Strijelac za Plavce bio je Leon Goretzka. Sada je ukupan rezultat 2:2.

Amazing Goal Goretzka L. (2:1) Borussia... by ylberenexhipi

46' Počelo je drugo poluvrijeme na večerašnjim utakmicama.

Borussia M'Gladbach - Schalke 2:0

45'  U samom finišu prvog poluvremena ekipa Borussije povećala je svoje vodstvo protiv Schalkea i sada vodi 2:0. Strijelac je bio Dahoud.

Mahmoud Dahoud Goal HD - B. Monchengladbach 2-0... by Jek09Pre

U isto vrijeme i Ajax je povisio svoje vodstvo na 2:0 protiv Kopenhagena, a strijelac je bio Dolberg.

Kasper Dolberg Penalty Goal HD - Ajax 2-0 FC... by arcturusmedia33

40' Nevjerovatne dvije intervencije Lopesa na golu Lyona i oba puta odbranio je dva "zicera" Strootmanu. Kakve odbrane...

27' U njemačkom dvoboju ekipa Borussije M'Gladbach povela je protiv Schalkea, našeg Seada Kolašinca, a strijelac je bio Christensen u 27. minuti.

Andreas Christensen Goal HD - B... by PatsaN4ik

23' Ajax vodi 1:0 protiv Kopenhagena, a prelijep gol postigao je Bertrand Traore.

Bernard Traore Goal HD Ajax 1-0 Kobenhavn 16... by FootballLiveGoals

17' GOOOOOOOOOOOOOOOOL Ekspresno izjednačenje Rome. Slobodan udarac izveo je De Rossi, a Strootman je bio najsnaližljiviji i pogodio mrežu Lyona.

Kevin Strootman Goal - AS Roma 1-1 Lyon -16.03... by brilche

16' GOOOOOOOOOOOOOOOOL Šok na Olimpicu. Lyon vodi 1:0, a strijelac je bio Diakhaby. Sada je Romi potrebno čak tri gola za prolazak u četvrtfinale

0-1 Mouctar Diakhaby Header Goal - AS Roma vs... by brilche

6' Kakva šansa za Romu. Rudiger je pogodio prečku, a u nastavku akcije udarac glavom Salaha odlično odbranio golman Lyona Lopes.

1' Počeli su revanš susreti osmine finala Evropske lige.

U okviru osmine finala Evropske lige večeras su na rasporedu revanš susreti.

Svakako da će najzanimljivije biti u Rimu, gdje će Roma našeg Edina Džeke pokušati nadoknaditi zaostatak od dva gola protiv Lyona. Podsjećamo Lyon je u prvom susretu slavio rezultatom 4:2.

Očekuje se da će Spalleti krenuti ultraofanzivno u namjeri da stigne što prije do gola, a raduje ga i forma našeg Džeke, koji je u posljednjem susretu u Seriji A postigao 30 gol u sezoni.

roma-1

U ostalim susretima Ajax na svom terenu dočekuje Kopenhagen. U prvom susretu tim iz Danske slavio je rezultatom 2:1.

Manchester United će na Old Traffordu koplja ukrstiti sa Rostovom, a rezultat iz prvog susreta bio je 1:1

el-1

Anderlecht ima prednost iz prve utakmice nad APOEL-om rezultatom 1:0, dok Borussia M'Gladbach u njemačkom okršaju dočekuje Schalke, a u prvoj utakmici bilo je 1:1.

Autor: Al. Ti.