Fantastični Džumhur pobijedio trećeg tenisera svijeta: Wawrinka na koljenima u Dubaiju

Bh. teniser igra na 2,85 miliona dolara

A. SOKOLOVIĆ

28.2.2017

Fantastični Damir Džumhur! Naš najbolji teniser već u prvom kolu ATP turniru serije 500 u Dubaiju izbacio je Švicarca Stana Wawrinke, trećeg tenisera svijeta sa 2:0 u setovima (7:6, 6:3).

Naš teniser je u dva seta dobio drugog nositelja na turniru na kojem je nagradni fond od 2,85 miliona dolara.

Džumhur je odlično odigrao cijeli meč, iako je Wawrinka na startu prvog seta poveo sa 3:0.

dzumhur-dubai

No, Džumhur se brzo vratio u prvi set, jer je uspio uvezati tri svoja osvojena gema i izjednačio na 4:4.

Break je uzvratio pri rezultatu 2:4, da bi nakon toga sačuvao svoj servis.

Poslije 4:4, svaki teniser je sačuvao svoj servis. Džumhur je imao jednu priliku na rezultatu 5:5 (30:30), ali je loše odigrao jednu dubinsku lopticu koju je dobio.

dzumhur-dubai-2

Na tribinama i otac Nerfid s ekipom Damirovih trenera

Pristupilo se tie-breaku prvog seta, gdje je naš teniser napravio break pri rezultatu 2:1. Poslije toga svaki teniser je držao svoju servu za konačnih 7:4.

U drugom setu, Džumhur je napravio break pri rezultatu 3:1. Poveo je sa 4:1, pa 5:1 i onda je na svoj servis dozvolio Wawrinki da se vrati u meč.

Švicarac je smanjio na 2:5, pa odservirao za 5:3.

No, srećom, to je bilo sve od njega. Trenutak istine je bio pri vodstvu od 5:3. nakon sat i 12 minuta meč lopta.. I to je to - pobjeda

Generalno, Džumhur je cijeli meč igrao na vrhunskom nivou. Usudili bismo se kazati da igra najbolji tenis u karijeri.

Džumhur će se u drugom kolu sastati protiv Španca Marcela Granollersa, koji je bio bolji od Jiri Vesely (6:3, 6:2).

dzumhur-dubai-3

Wawrinka je dobro otvorio meč, nakon toga je Damir preuzeo kontrolu u prvom setu