Džeko učestvovao u dva Romina gola u rutinskoj pobjedi protiv Intera

"Vučica" slavila sa 3:1

Redakcija

26.2.2017

Fudbaleri Rome pobijedili su večeras Inter u gostima rezultatom 3:1 u posljednjoj nedjeljnoj utakmici 26. kola italijanske Serije A.

"Vučica" je ovom pobjedom zadržala priključak za Juventusom koji na liderskom mjestu ima 66 bodova, dok je Inter šesti sa 48.

Bh. kapiten Edin Džeko učestvovao je u akciji kod prvog gola Rome kada je u 12. minuti dodao loptu Radji Nainggolanu, koji je odličnim udarcem matirao Samira Handanoviča. Isti igrač je u 56. povisio na 2:0.

Inter je uspio da smanji zaostatak preko Maura Icardija u 81. minuti, ali je sve nedoumice oko pobjednika razriješio Diego Perotti iz jedanaesterca u 85. minuti.

Inače, golu je prethodio faul Garyja Medela u kaznenom prostoru, koji je oborio našeg Dijamanta.