SPORT

United na Ibrahimovićev pogon: "Crveni đavoli" osvojili trofej u Liga kupu (VIDEO)

U finalu bolji od Southamptona

(E. Ma.)

26.2.2017

Najbolji igrač Manchester Uniteda ove sezone, 35-godišnji napadač Zlatan Ibrahimović sa dva gola na "Wembleyu"  bio je junak "Crvenih đavola" u finalu Liga kupa protiv Sothaptona.

Tim Josea Mourinha slavio je sa 3:2, a Ibrahimović je postigao prvi i posljednji gol na meču.

Igrala se 19. minuta utakmice na slavnom "Wembleyu" kada je  Šveđanin bh. porijekla sa oko 25 metara iz slobodnog udarca preko živog zida poslao loptu u malu mrežu.

Golman "Svetaca" Fraser Forster nije imao šanse, kao ni u 38. minuti kada je drugi gol za "Crvene đavole" postigao Jesse Lingard.

U sudijskoj nadoknadi  prvog poluvremena Southempton je uspio postići gol i tako ovo finala učiniti još zanimljivijim. Strijelac je bio Manolo Gabbiadini.

Isti igrač početkom drugog poluvremena postigao je i drugi gol za Southampton.

No, u 88. minuti susreta Ibrahimović postiže svoj drugi gol večeras i tako svom timu donosi trofej u ovom takmičenju.

United je osvojio 42. trofej u svojoj historiji i sada je najtrofejnii engleski klub.