Pjanić slavio pobjedu: Porto nestao za 180 sekundi (VIDEO)

Odigrane posljednje utakmice osmine finala Lige prvaka

A. SOKOLOVIĆ

22.2.2017

Večeras su odigrane posljednje dvije utakmice u osmini finala Lige prvaka. Juventus je na gostovanju u Portu slavio 2:0, a Sevilla je na svom terenu pobijedila Leicester 2:1.

Porto - Juventus 0:2

Miralem Pjanić je nastavaio sjajan niz sa Juventusom i večeras. „Stara dama“ je slavila sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala nogometne Lige prvaka na gostovanju u Portu.

Golove za klub iz Torina postigli su hrvatski reprezentativac Marko Pjaca i Dani Alves.

Naš Pjanić je bio jedan od boljih igrača, a to nas posebno raduje, s obzirom na to da je bio povrijeđen protekle sedmice.

Oba gola su postignuta u drugom dijelu. Porto je „nestao“ za svega 180 sekundi.

Prvo je u 72. minuti postigao Pjaca, a dva minuta kasnije mrežu je zatresao i Alves. Zanimljivo, samo što je ušao u igru minutu ranije.

Pogledajte izvještaj i golove iz Porta:

Sevilla - Leicester 2:1

Sevilla je na svom terenu pobijedila Leicester City sa 2:1.

Golove za Sevillu postigli su Sarabia i Correa, a poraz gostiju ublažio je Drinkwater.

Španci su prvo promašili kazneni udarac. Igrala se 14. minuta.

U 25. minuti 1:0 za Sevillu. Pablo Sarabia  je iskoristio sjajno dodavanje Escudera.

U 62. minuti iskupio se Joaquin Correa. On je krivac za loše izvedeni penal, ali se iskupio sjajnim golom.

Pogledajte izvještaj i golove iz Seville:

Preostali rezultatiu odigrani ranije: Manchester City - Monaco 5:3, Bayer Leverkusen - Atletico 2:4, Real Madrid - Napoli 3:1, Bayern - Arsenal 5:1, PSG - Barcelona 4:0 i Benfica - Borussia Dortmund 1:0.

Revanš susreti na programu su za dvije, odnosno tri sedmice.

U utorak, 7. marta, igraju Napoli - Real Madrid i Arsenal - Bayern.

Dan kasnije na programu su susreti Barcelona - PSG i Borussia Dortmund - Benfica.

U utorak, 14. marta sastaju se Juventus - Porto i Leicester City - Sevilla, dok u srijedu, 15. marta, igraju Atletico Madrid - Bayer Leverkusen i Monaco - Manchester City.