Šok na Mestalli: Realu nije pomogao ni Bale (VIDEO)

Odigrana ranije odgođeni meč 16. kola Primere

Redakcija

22.2.2017

Nogometaši Valencije savladali su Real iz Madrida sa 2:1 u ranije odgođenom meču 16. kola Primere. S trijumfom “slijepih miševa” najviše se raduju igrači Barcelone i Seville.

Tim iz Madrida sada na vrhu ima bod više od Barcelone, a tri od Sevilje, s tim da Real ima meč manje od rivala u borbi za titulu.

Valencia je do golova vrijednih pobjede stigla u uvodnim minutima duela. Najprije je Zaza pogodio u četvrtom, da bi Orellana već u devetom minutu donio veliku prednost domaćem timu.

bale

Bale se vratio na teren nakon šest mjeseci pauze zbog povrede

Pred kraj prvog dijela Cristiano Ronaldo je glavom poslije ubacivanja Marcela smanjio, ali se rezultat do kraja nije mijenjao. Zanimljiuvo Ronaldo je odigrao 700. utakmicu za Real, postigao gol, ali nema razloga za zadovoljstvo.

Real je napadao, ušao je u igru i Gareth Bale (nije igrao šest mjeseci od 18. septembra), ali se odbrana domaćina odbranila.