Arsenal prošao: Perez i Walcott uništili bajku petoligaša (VIDEO)

Odigran meč osmine finala FA kupa

A. S.

20.2.2017

Nogometaši Arsenala plasirali su se u četvrtfinale engleskog FA Kupa zahvaljujući večerašnjoj rutinskoj pobjedi od 2:0 na gostovanju kod petoligaša Sutton Uniteda u osmini finala.

Arsenal se na početku utakmice dosta mučio protiv slabašnog protivnika, a onda je u 26. minuti Lucas Perez pogodio za 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Deset minuta igre u drugom dijelu bilo je potrebno “Topnicima” da okončaju priču.

Na dodavanje Monreala, Theo Walcott je u 55. minuti pogodio za 2:0 i tako otklonio sve dileme oko pobjednika u ovom susretu i pokvario bajku Suttona.

Arsenal će i u četvrtfinalu igrati protiv kluba iz pete lige, najugodnijeg iznenađenja ovogodišnjeg izdanja najstarijeg nogometnog natjecanja na svijetu, Lincoln Cityja.

U tom susretu, koji će se igrati 11. ili 12. marta, Arsenal će biti domaćin.

Tokom prošlog vikenda još pet klubova izborilo je plasman u četvrtfinale, Chelsea koji će ugostiti Manchester United, Millwall koji će gostovati kod Tottenham Hotspura, te Middlesbrough koji će ugostiti Huddersfield Town ili Manchester City, koji će ponovljeni meč osmine finala igrati 28. februara u Manchesteru.