Italijan na rubu srama: Ancelotti pokazao srednji prst navijačima Herthe

Trener Bayerna pokazao nekulturno ponašanje u Berlinu

Redakcija

20.2.2017

Italijan Carlo Ancelotti se nalazi na stubu srama u Njemačkoj, nakon što se pojavio video nakon utakmice u Berlinu, između Herthe i Bayerna (1:1), gdje je na ulasku u tunel trener Bavaraca pokazao srednji prst domaćim navijačima.

Ancelottija su, najvjerovatnije, napali navijači i sponzori berlinskog kluba, a reakcija Italijana je krenula nakon optužbi i prozivki da je utakmica produžena šest minuta (u šestoj minuti postignut izjednačujući gol Bayerna), umjesto pet koliko je i zvanično bila sudijska nadoknada.

Gnjevni navijači Herthe osuli su paljbu na trenera Bayerna, a on im je uzvratio neprimjerenim pokazivanjem srednjeg prsta.

Nogometni savez Njemačke nije pokrenuo istragu zbog ovog incidenta, a s te utakmice još će ostati zapisano da je vodeći gol za Herthu postigao naš reprezentativac, Vedad Ibišević.