Rapsodija Edina Džeke: Dijamant "potopio" Villarreal novim hat-trickom (VIDEO)

Naš reprezentativac u odličnoj formi

Al. Ti.

16.2.2017

U okviru šesnaestine finala Evropske lige večeras je odigrano sedam utakmica. Centralna figura večerašnjeg programa bio je naš Edin Džeko koji je postigao hat-trick i time potvrdio da je bez ikakve dileme trenutno napadač sa najboljom formom u Evropi.

Svakako najzanimljivije je bilo na "El Madrigalu" gdje je Roma našeg Edina Džeke "nasukala" Žutu podmornicu, a na kraju je bilo 4:0 za Vučicu.

Roma je u večerašnjoj utakmici povela sjajnim golom Emersona u 32. minuti.

Katastrofa Villareala se naslutila u 65. minuti kada je na 2:0 povisio Džeko, kojem je ovo bio 26. gol u sezoni u svim takmičenjima.

Sjajnu igru Džeko je nastavio i drugim golom na utakmici, a igrala se 79. minuta. Hat-trick je kompletirao u 86. minuti na asistenciju Nainggolana.

Džeko ove sezone na svom kontu ima 28 golova u svim takmičenjima, a u Seriji A postigao je i 18 golova i prvi je strijelac.