Liga prvaka: Kraljevski klub nakon preokreta do pobjede nad Napolijem, Bayern pregazio Arsenal

Odigrane još dvije utakmice osmine finala

Al. Ti.

15.2.2017

U okviru osmine finala Lige prvaka večeras su odigrana još dva susreta.

Aktuelni prvak Evrope, Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu savladao Napoli rezultatom 3:1

Ipak nije najbolje počelo za Kraljevski klub, jer je Lorenzo Insignie na lijep način savladao Navasa u 8. minuti za vodstvo gostiju iz Napulja.

Nakon toga uslijedili su žestoki napadi Reala, a zasluženo izjednačenje djelo je Benzeme koji pogađa nakon lijepog ubačaja Carvajala. Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvrijeme.

Samo što je počeo drugi dio utakmice Real potpuno preokreće rezultatom i lijepim golom Kroosa dolazi u vodstvo od 2:1.

Samo pet minuta kasnije Casemiro pogađa treći put za Real za tada vodstvo od 3:1.

Nakon toga Real je u nekoliko navrata mogao i povisiti vodstvo, ali što zbog nepreciznosti Marcela i Ronalda rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa na Allianz Areni Bayern je deklasirao Arsenal rezultatom 5:1.

Izabranici Carla Ancelottija poveli su fenomenalnim golom Robbena već u 11. minuti.

Ipak izjednačenje Arsenalu donosi Sanchez koji je nakon promašenog penala naletio na odbijenu loptu i bez problema zatresao mrežu Neuera. Kasnije se ispostavilo da je gol Sancheza bilo sve što je Arsenal uradio na večerašnjoj utakmici.

U drugom poluvremenu Bayern je riješio pitanje pobjednika za samo deset minuta.

Prvo je Lewandowski u 53. minuti pogodio za 2:1 nakon asistencije Lahma, da bi samo tri minute kasnije Alcantara postigao i treći gol za Bavarce.

U 63. minuti nekadašnji igrač Barce postiže i četvrti gol za Bayern.

Konačnih 5:1 postavio je Muller u 88. minuti susreta. Bayern je ovom pobjedom jednom nogom već u četvrtfinalu Lige prvaka.

Revanš susreti osmine finala na rasporedu su 7. marta.