Liga prvaka: PSG uništio neprepoznatljivu Barcelonu, Benfica minimalno savladala Borussiju

Odigrane prve utakmice osmine finala

Al. Ti.

14.2.2017

Utakmicama u Parizu i Lisabonu večeras je nastavljeno najbolje fudbalsko takmičenje na svijetu Liga prvaka.

U derbiju večeri u okviru osmine finala na Parku Prinčeva domaći PSG je potpuno neočekivano, ali zasluženo razbio neprepoznatljivu Barcelonu. Na kraju je bilo 4:0, što znači kako je PSG jednom nogom već u četvrtfinalu Lige prvaka.

Koliko je nemoćna Barca bila najbolje pokazuje podatak da u prvom dijelu izabranici Luisa Enriquea imala svega dva udarca prema golu, dok je PSG imao 13.

Katastrofa Barcelone mogla se naslutiti već u 18. minuti kada je iz slobodnjaka pogodio Di Maria.

U finišu prvog dijela veliko zimsko pojačanje Draxler je postigao drugi gol nakon asistencije Verrattija za 2:0.

U drugom poluvremenu nastavila se dominacija Svetaca. Di Maria je u 55. minuti postigao prelijep gol sa vrha šesnaesterca za 3:0.

Ipak da može gore od ovog pobrinuo se Cavani koji u 72. minuti postigao i četvrti gol za PSG i veliko oduševljenje na tribinama.

Najbolju priliku za Barcu propustio je Umtitti koji je sa svega nekoliko metara pogodio stativu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 4:0, što i praktično znači da je pred Barcom nemoguća misija u nastojanju da dostignu do četvrtfinala Lige prvaka.

U drugoj večerašnjoj utakmici Benfica je na svom Stadionu Luz minimalno savladala Borussiju iz Dortmunda rezultatom 1:0.

Ipak nešto bolje šanse imali su gosti iz Dortmunda, a u promašajima je prednjačio Aubameyang.

Nakon nekoliko promašaja, kazna je uslijedila u 48. minuti kada Mitroglu pogađa za vodstvo domaćeg tima.

U 53. minuti Aubameyang je propustio veliku šansu za izjednačenje, a samo nekoliko minuta kasnije fudbaler iz Gabona uspio je promašiti i jedanaesterac, odnosno Ederson mu je sjajno odbranio.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i ostalo je 1:0.

Revanš utakmice su na rasporedu 8. marta.