Norvežani prvi polufinalisti Svjetskog rukometnog prvenstva

Rutinska pobjeda

(Fena)

24.1.2017

Rukometaši Norveške plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva, koje se održava u Francuskoj, nakon što su u prvom četvrtfinalnom susretu savladali Mađarsku rezultatom 31:28.

Pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno već u prvom poluvremenu, kojeg su Norvežani dobili rezultatom 17:10.

U nastavku norveški rukometaši rutinski su održavali stečenu prednost, a tek su u samom finišu susreta Mađari uspjeli ublažiti poraz i primaknuti se na tri gola zaostatka.

Lie Espen Hansen sa 6 golova bio je prvi strijelac kod Norvežana, dok je Gabor Csaszar s 11 pogodaka iz 14 pokušaja bio daleko najbolji Mađar.

Norvežani u polufinalu čekaju boljeg iz susreta Španjolske i Hrvatske, koji se igra kasnije večeras.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Francuska – Švedska i Slovenija – Katar.