Tande pobjednik skokova u Garmisch-Partenkirchenu

Novogodišnja turneja

(Fena)

1.1.2017

Norvežanin Daniel Andre Tande pobjednik je druge stanice "Novogodišnje turneje" u skijaškim skokovima u njemačkom Garmisch-Partenkirchenu.

Tande je skokovima dužine 138  i 142 metra osvojio  289,2 boda. To je bila njegova prva pobjeda u "Novogodišnjoj turneji", a druga u karijeri u Svjetskom kupu.

Drugi je bio Poljak Kamil Stoch (135,5 i 143 m, 286), koji je preuzeo vodeću poziciju na turneji.

Treće mjesto je zauzeo Austrijanac Stefan Kraft (137 i 139,6 m), pobjednik  uvodnog takmičenja turneje u Oberstdorfu.

Vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa Slovenac Domen Prevc osvojio je peto mjesto (136 i 139 m, 278,5).

Nakon Garmischa slijedi austrijski dio turneje, 4. januara u Innsbrucku te 6. januara u Bischofshofenu.