Poznati polufinalisti nogometnog Svjetskog klupskog prvenstva

Finale iduće sedmice

(Fena)

11.12.2016

Na klupskom nogometnom Svjetskom prvesntvu u Japanu poznati su svi učesnici polufinala.

Osigurana mjesta u polufinalu odranije su imale ekipe evropskog i južnoameričkog prvaka Real Madrida i kolumbijskog Atletico Nacionala, a protivnici ove dvije ekipe biće današnji pobjednici četvrtfinalnih susreta - meksički Club America i japanska Kashima Antlers.

Meksički predstavnik je u četvrtfnalu u Osaki pobijedio azijskog prvaka, južnokorejski Jeonbuk Motors sa 2:1 (0:1).  Ekipa Joenbuka povela je u 23. minuti golom Kim Bo-Kyunga, dok su Meksikanci u drugom poluvremenu napravili preokret i golovima Sivija Romera u 58. i 74. minuti došli do pobjede.

U drugom četvrtfinalu japanska Kashima Antlers u Suiuti je eliminiurala južnoafrički Mamelodi Sundowns sa 2:0 (0:0). Domaćin turnira slomio je otpor ekipe iz Južne Afrike u drugom poluvremenu, golovima Jasushi Enda u 63. minutu i Mu Kanazakija u 88. minuti.

U polufinalnim susretima Kashima će srijedu, 14. decembra igrati protiv Atletico , dok će u četvrtak, 15. decembra, snage odmjeriti Real Madrid i Club America.

Finale će se igrati 18. decembra u Yokohami Nacionala.