Nurkić upisao 13 poena u porazu kod Washingtona (VIDEO)

Naš košarkaš više nego solidan u Verizon centru

A. S.

9.12.2016

Košarkaši Denver Nuggetsa su izgubili od Washington Wizardsa rezultatom 85:92, a naš Jusuf Nurkić je u ovom meču odigrao više nego solidnu partiju.

Nakon što je noć prije protiv Brooklyn Netsa (111:116) imao dvocifren učinak (11 poena), naš košarkaš je ponovo upisao dvostruki broj poena. Za 20 minuta provedenih na parketu momak iz Živinica ostvario je 13 poena, uz 7 skokova i asistenciju.

Ono što raduje je činjenica da je imao stoprocentnu realizaciju šuta – šest  pokušaja, svih šest ubačaja, uz realizirano jedno od dva slobodna bacanja.

Košarkaši Denvera su odlipčno odigrali prvo poluvrijeme. Na odmor su otišli s prednošću od  pet poena (52:47), a upravo u tom dijelu meča je briljirao naš Nurkić.

U nastavku, domaći tim predvođen sjajnim Bradleyom Bealom, preokrenuo je rezultat i ostvario važnu pobjedu.

Prvo ime u redovima Denvera bio je srbijanski košarkaš Nikola Jokić (17 poena).