Medunjanin izborio penal, Džeko ušao s klupe, dramatičan meč Konye i Genta

Mečevi šestog kola

Redakcija

8.12.2016

Maccabi Tel Aviv je u meču šestog kola grupe D Europa lige savladao Dundalk sa 2:1, ali se nije uspio plasirati u šesnaestinu finala, jer  je u drugoj utakmici ove grupe AZ Alkmaar savladao Zenit sa 3:2.

Poveli su golom Ben Haima u 21. minuti, a jedanaesterac je izborio naš reprezentativac Haris Medunjanin.

Gosti su nedugo nakon toga izjednačili autogolom Dase, a konačnih 2:1 za Maccabi postavio je Micha u 38. minuti meča.

Medunjanin je odigrao svih 90 minuta, a Maccabi je osvojio treće mjesto u grupi D.

Kapiten naše reprezentacije Edin Džeko ušao je u igru u 70. minuti na gostovanju u meču protiv rumunske Astre.

Na meču nije bilo postignutih golova.

Podsjetimo, Roma je ranije obezbijedila prvu poziciju u grupi E i plasirala se u 1/16 finala.

Gent Dejana Miličevića je slavio golom u 94. minuti i plasirao se među 32 najbolje ekipe.

Belgijanci su u gostima pobijedili Konyaspor sa 1:0.

Milićević je odigrao svih 90 minuta za ekipu Genta.

Tri bh. reprezentativca u timu Konye ušla su u igru u nastavku utakmice.

Riad Bajić je igrao od 66. minute, Deni Milošević od 73. minute, a Amir Hadžiahmetović od 87. minute meča.