Liga prvaka: Borussija uzela bod Realu, Juve rutinski protiv Dinama, Porto deklasirao Leicester

Odigrano osam utakmica u grupa E, F, G i H

Al. Ti.

7.12.2016

Odigrano je osam utakmica posljednjeg šestog kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H.

U grupi E Bayer iz Leverkusena na svom terenu slavio je protiv Monaca rezultatom 3:0. Strijelci za "Apotekare" bili su Yurchenko u 30. minuti, Brandt u 48 i Wendell u 81. minuti sa bijele tačke.

u drugoj utakmici ove grupe Tottenham je na White Heart Laneu savladao CSKA rezultatom 3:1. Ruski tim poveo je u 33. minuti golom Dzagoeva, ali samo 10-ak minuta kasnije "Pijetlovi su vodili". Golove za domaći tim postigli su  Alli u 38. minuti i Kane u 46.

U drugom poluvremenu Tottenham je došao do još jednog gola, a strijelac je bio Akinfeev koji je pogodio vlastitu mrežu.

Iz ove grupe u nokaut fazu dalje idu Monaco i Bayer Leverkusen, dok će Tottenham u Evropsku ligu.

U grupi F igrao se derbi večerašnjeg programa, a sastali su se aktuelni evropski prvak Real Madrid i Borussija iz Dortmunda. Na kraju rezultat je glasio 2:2. Oba gola za Real postigao je Karim Benzema, dok su za Milionere pogađali Aubameyang i Reus.

U drugom susretu ove grupe Legia je na svom terenu savladala Sporting rezultatom 1:0, a strijelac gola za domaće koji im je donio nastup u Evropskoj ligi bio je Guilherme u 30. minuti utakmice.

Iz ove grupe dalje idu Borussija i Real Madrid, dok će Legija u Evropsku ligu.

U grupi G već ranije je bilo poznato ko ide dalje, ali prvak Engleske je doživio debakl od Porta u Portugalu.

Naime, Leicester je poražen sa čak 5:0 od Porta, a golove su redom postizali  Silva (dva puta) Corona, Brahimi i Jota.

U drugoj utakmici ove grupe FC Kopenhagen je na gostovanju pobijedio Club Brugge rezultatom 2:0, a strijelci su bili Mechele koji je pogodio vlastitu mrežu i Jorgensen.

Iz ove grupe u nokaut fazu idu dalje Leicester i Porto, dok će Kopenhagen u Evropsku ligu.

I u posljednjoj grupi, onoj H Juventus je na svom terenu savladao zagrebački Dinamo rezultatom 2:0. Golove za Staru damu postigli su Higuain i Rugani. Treba istači da je Pjanić upisao i asistenciju kod drugog gola Juvenutsa, a igru je napustio u 80. minuti susreta.

U drugom susretu ove grupe Lyon i Sevilla su na Gerlandu igrali neriješeno. Bilo je 0:0.

Iz ove grupe dalje idu Juventus i Sevilla, dok će Lyon u Evropsku ligu.