"Petarda" Deportiva protiv nemoćnog Sociedada (VIDEO)

Odigrana posljednja utakmica 14. kola španske Primere

(D. K.)

5.12.2016

Ekipa Real Sociedada, koja je bila u odličnoj formi i na posljednjih pet utakmica zabilježila četiri pobjede i remi sa Barcelonom, doživjela je pravu katastrofu na "Riazoru", gdje je u posljednjem duelu 14. kola španske Primere poražena od Deportivo La Corune sa 5:1.

Depor je na poluvremenu vodio 3:0, pa se moglo naslutiti da će ovo biti najubjedljivija ligaška pobjeda tima još od 2009. godine.

Defanzivac Sidnei, Inigo Martinez svojim autogolom, kao i Rumun Florin Andone odveli su tim iz La Corune do sigurne prednosti na poluvremenu.

U 57. minutu, Sociedad uspijeva da smanji preko Berchichea, ali sedam minuta kasnije Ryan Babel pogađa iz odbitka nakon promašenog penala za vodstvo domaćih 4:1.

Andone je svojim drugim golom na meču u 77. minutu postavio konačnih 5:1, piše Sportklub.