Agueru četiri, Fernandinhu tri utakmice suspenzije

Engleski nogometni savez odlučio

(D. K.)

5.12.2016

Napadač Manchester Cityja Sergio Aguero suspendovan je na četiri, a njegov saigrač iz veznog reda Fernandinho na tri utakmice neigranja u engleskoj Premier League.

Argentinac i Brazilac kažnjeni su zbog nasilničkog ponašanja u finišu derbija sa Chelseajem u subotu na "Etihadu".

Kun Aguero startovao je đonom na defanzivca gostiju Davida Luiza, nakon čega je došlo do sukoba igrača dva tima u kojem je Fernandinho uhvatio za vrat i bacio na zemlju Fransesca Fabregasa.

Aguero je ove sezone postigao 16 golova na 19 utakmica, deset na 12 nastupa u Premier League, a propustit će duele sa Leicesterom, Watfordom, Arsenalom i Hullom.

On će tako doći do čak sedam utakmica suspenzije ove sezone.

City je poražen 1-3 u derbiju 14. kola uprkos vodstvu poslije prvog poluvremena i nekoliko zicera u prvih 15 minuta drugog dijela meča, pa zaostaje četiri boda za liderom šampionata.