Džeko na Instagramu: Dijamant na originalan način proslavio pobjedu u 'Derbyju della Capitale'

Naš reprezentativac iz Rome imao razloga za slavlje

A. S.

4.12.2016

U jednom od najvećih nogometnih derbija Italije, Roma, predvođena našim Edinom Džekom, kao gost je sa 2:0 pobijedila gradskog suparnika Lazio.

Romi su pobjedu donijeli Holanđanin Kevin Strootman golom u 64. minuti i Belgijanac Radja Nainggolan pogotkom u 77. minuti.

Zanimljivo, na otvaranju rimskog derbija od 22 igrača na travnjaku samo su četvorica bili Italijani. Trojicu je u početnom sastavu imao Lazio (Federico Marcehetti, Marco Parolo, Ciro Immobile), a samo jednog Roma (Daniele de Rossi).

dzeko-23

Jedan od boljih igrača Rome bio je naš Dijamant, koji je neposredno nakon utakmice na svom Instagram profile objavio pobjedničku fotografiju sa svim igračima iz svlačionice, čime je želio pokazati koji je klub kralj Rima.

Džeko je zajedno sa Nainggolanom i društvom upisao četvrtu uzastopnu pobjedu u 'Derbyju della Capitale'.

Na drugoj strani isto toliko puta tužan je bio drugi naš reprezentativac Senad Lulić,  koji  se našao na udaru nakon što je kazao da je stoper Rome Antonio Rudiger prodavao u Njemačkoj čarape, a ta izjava je izazvala dosta bure u italijanskoj prijestolnici.