Bundesliga: Bayern slavio nad Mainzom i vratio se na prvo mjesto (VIDEO)

Prva utakmica 13. kola njemačkog prvenstva

D. K.

2.12.2016

Nogometaši Bayerna iz Munchena pobijedili su večeras nakon preokreta domaći Mainz reultatom 3:1, u prvoj utakmici 13. kola njemačke Bundeslige i vratili se na prvo mjesto na tabeli.

Mainz je poveo u 4. minuti golom Jhona Cordobe poslije dobrog solo prodora. Četiri minuta kasnije izjednačio je Robert Lewandowski na dodavanje Arjena Robbena.

Vodstvo Bayernu donio je Robben u 21. minuti, kada je poslije centaršuta Thomasa Mullera glavom poslao loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Lewandowski iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudijske nadoknade. Bio je to njegov deveti prvenstveni gol u ovoj sezoni.

Bayern je vezao drugu pobjedu i popeo se na prvo mjesto sa 30 bodova, koliko ima i drugoplasirani Leipzig, ali uz utakmicu manje.

Mainz je pretrpio šesti poraz u prvenstvu i zauzima deveto mjesto sa 17 bodova.