Rukometaši Čelika stigli do četvrte pobjede u prvenstvu

U dvorani na Bilmišću dočekali goste iz Prijedora

D. J.

2.12.2016

Zbog zauzetosti gradske Arene, rukometaši Čelika su u dvorani na Bilmišću dočekali goste iz Prijedora.

Sami početak utakmice nije ukazivao na neizvjesnu završnicu. Zeničani već u 12. minuti imaju prednost od 4 gola razlike (8:4).

Tada na scenu stupa golman Prijedorčana, Bojan Babić, koji odbranama vraća svoju ekipu u igru. „Crno-crveni“ su nošeni publikom uspjeli da ipak stignu do 4. ovosezonske pobjede i prestignu goste na prvenstvenoj tabeli.

Igrač utakmice bio je mladi Ajdin Tufekčić sa 9 odbrana u drugom dijelu utakmice. Najefikasniji kod Čelika bio je kapiten, Aldin Begagić sa 9 golova, u redovima gostiju Mihajlo Štosljević je postigao 7 golova.

Čelik 31:29 Prijedor

Rukometne Premijer liga BiH, 11. kolo. Zenica, dvorana Bilmišče.

Gledalaca: 300. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić (oba Ljubuški). Delegat: Samir Suljević (Sarajevo).

Sedmerci: Čelik 3 (2), Prijedor 4 (2). Isključenja: Čelik 8 minuta, Prijedor 6 minuta.

Čelik: Amar Čerim, Jasmin Omerović, Mirza Dervenčić, Adnan Begagić, Hamza Hadžić, Ahmed Oruč, Mustafa Babić, Enes Sirčo (7 odbrana), Edvin Begović 4, Ranko Božić 3, Ajdin Tufekčić (9 odbrana), Aldin Begagić 9, Nemanja Bezbradica 5, Nikola Grahovac 2, Enes Skopljak 1, Marko Pandžić 7. Trener: Bojan Crnomarković.

Prijedor: Mihajlo Štosljević 7, Viktor Šerbula, Andrej Miljuš, Milan Miljuš, Kristijan Kecman, Milan Balaban, Aleksandar Kaurin 3, Mirko Bajić 2, Dejan Janković 1, Gojko Topić, Milan Radaković, Nikola Jovanović 4, Milan Mirković 3, Bojan Babić (12 odbrana), Srđan Savić 3, Jovica Radaković 6. Trener: Saša Babić.