RK Vogošća bez plasmana u narednu rundu Challenge kupa

Poraz od Pelistera

Fena

26.11.2016

Rukometaši Vogošće Poljine Hills nisu se uspjeli plasirati među 16 najbolji ekipa u okviru EHF Challenge kupa.

Oni su večeras u revanš susretu u dvorani "Amel Bečković“ poraženi od bitoljskog Pelistera 25:28, iako je u prvoj utakmici Vogošća slavila u Makedoniji s 23:21.

Domaći su vodili od samog početka utakmice, a prvo poluvrijeme su završili u svoju korist rezultatom 16:14.

Deset minuta prije kraja prvog dijela domaća ekipa je imala pet golova razlike,  nakon čega su gosti uspjeli poravnati zahvaljujući lošoj realizaciji u napadu i nespretnoj odbrani Vogošćana.

Međutim, u zadnjih nekoliko minuta prvog poluvremena ekipa Vogošće je preko brzih kontri uspjela završiti s dva gola prednosti.

I u drugom poluvremenu bosanskohercegovački tim je održavao prednost od dva-tri gola razlike, a s vremena na vrijeme Makedonci su stizali rezultat, da bi četiri minute prije kraja meča gosti prvi put došli u vodstvo nakon niza grešaka domaćina.

Do kraja su gosti uspjeli povisiti prednost na tri gola razlike i plasirali se u narednu rundu.