Hrvat tragičar Sporting Gijona: Čop prije izvođenja penala sebi opipao puls, pa loptu poslao na tribine

Real slavio sa 2-1

D. K.

26.11.2016

Hrvatski internacionalac Duje Čop upropastio je večeras kolosalnu priliku za svoj Sporting Gijon da možda priredi ogromno iznenađenje u 13. kolu španske Primere.

Čop je desetak minuta prije kraja utakmice, pri rezultatu 2-1 za tim sa "Santiago Bernabeua", promašio jedanaesterac, čijom bi realizacijom Real Madridu sigurno zagorčao život u pohodu na deseti prvenstveni trijumf ove sezone.

Igrala se 78. minuta, Nacho je sapleo jednog od gostujućih igrača, a sudija meča Alejandro Hernandez dosudio najstrožiju kaznu. Rezultat je tada bio 2-1 za Real.

Loptu je na bijelu tačku namjestio 26-godišnji Čop, koji je svojom gestikulacijom odao da možda i nije spreman za taj važan podzuhvat. Prije kratkog zaleta, Čop je sebi opipao puls na vratu, što je vjerovatno značilo da mu je srce zakucalo znatno bržim ritmom od uobičajenog.

Uslijedio je šut, lopta je prozujala iznad gola... Igrači Gijona, zajedno sa Čopom, uhvatili su se za glavu. Ostalo je 2-1 za Real Madrid...

Inače, za Real je dva puta pogađao Ronaldo (5' p, 18'), dok je za goste gol postigao Carmona (35').