Futsal: BiH u drugoj pripremnoj utakmici poražena od Makedonije

Meč odigran u Zenici

D. J.

27.10.2016

U drugoj pripremnoj utakmici futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine i Makedonije, koja je igrana večeras u Zenici, naša reprezentacija je poražena rezultatom 1:3.

Gosti mnogo bolje otvaraju utakmicu i nakon dvije pogođene stative dolaze do vodstva u 8. Minuti, strijelac za 0:1 je bio Taulant Ismaili. Samo dva minuta kasnije Zoran Levevski nakon solo akcije pogađa za 0:2.

U 13. minuti Josip Bošković smanjuje na 1:2 iz kaznenog udarca. Minutu kasnije zbog međusobnog naguravanja crvene kartone dobijaju Srđan Ivanković i Trajče Trajkov.

Prvih 10 minuta drugog dijela je prošlou apsolutnoj dominaciji naših reprezentativaca ali je Antonio Petrovski bio nesavladiv na golu Makedonije. U 35. minuti Erkan Seferi pogađa za 1:3 iz jednog od tek nekoliko napada reprezentacije Makedonije u drugom poluvremenu.

Posljednjih 5 minuta utakmice naša reprezentacije je igrala sa petim igračem u terenu (umjesto golmana) ali rezultat se nije mijenjao.

U nedjelju će se u zeničkom Trening centru NS BiH okupiti U-21 futsal reprezentacija BiH. U sklopu priprema će odigrati dvije prijateljske utakmice a odgovarajućom selekcijom Francuske.

Utakmice su na rasporedu u srijedu i četvrtak (2. i 3. novembar) u zeničkoj Areni sa poečtkom od 18 sati. Ulaz će biti slobodan.

ZENICA, gradska Arena. Gledalaca: 50. Sudije: Igor Puzović i Almir Omerbašić (oba BiH). Strijeci: 0:1 – Ismaili (8), 0:2 – Levevski (10), 1:2 – Bošković (12, kazneni udarac), 1:3 – Seferi (35). Žuti karton: Šunjić, Bošković (BiH), Leovski, De Souza, Arsovski, Krstevski (Makedonija). Crveni karton: Ivanković (BiH), Trajkov (Makedonija).

Bosna i Hercegovina: Bekir Hodžić, Stanislav Gajić (golmani), Marin Šunjić, Ivan Matan, Mario Aladžić, Stefan Jokić, Srđan Ivanković, Ibrahim Huseinović, Dejan Pavlović, Dario Markić, Mirko Hrkač, Josip Bošković, Benjamin Avdić i Zvonimir Ćavar. Selektor: Boro Matan.

Makedonija: Antonio Petrović, Vlatko Petrovski, Leonid Ristanovski (golmani), Zoran Levevski, Taulant Ismaili, Ivan Krstevski, Trajče Trajkov, Igor Leovski, Erkan Seferi, Ferid Aguši, Eljesa Neziri, Martin Todorovski, Daniel Marinjo De Souza, Džo Arsovski. Selektor Ivan Božović.