Odlična partija Dijamanta: Džeko dvostruki strijelac u pobjedi Rome u Napoliju (VIDEO)

Derbi susret italijanske Serie A otišao na stranu gostiju

M.D./D.K.

15.10.2016

U derbi susretu italijanske Serie A, AS Roma slavila je na gostovanju kod Napolija rezultatom 3-1. Susret je obilježio bh. napadač Edin Džeko, koji je postigao dva gola.

"Vučica" je na "San Paolu" u prednost došla pred sami kraj prvog poluvremena. Igrala se 43. minuta, a nakon greške Koulibalyja, lopta je došla do Salaha, koji je uposlio Džeku, što bh. napadač koristi i rutinski matira Reinu na golu Napolija.

nastavku susreta Dijamant je ponovo zatresao mrežu domaćina. Nakon slobodnog udarca, dosuđenog u 54. minuti u visini šesnaesterca iskosa sa desne strane, loptu je u kazneni prostor nabacio Florenzi, a Džeko se fantastično zagradio i pogodio glavom za vodstvo Rome 2-0.

Svega četiri minute kasnije Napoli je smanjio na 1-2 preko Koulibalyja, a konačan rezultat Napoli - Roma 1-3 postavio je Salah pet minuta prije kraja meča.