Maestralna asistencija "plavookog bombardera" u remiju Herthe i Borussije Dortmund (VIDEO)

Fantastičan potez Ibiševića

D. K.

14.10.2016

Borussia Dortmund i Hertha Berlin podijelili su večeras bodove na "Signal Iduna Parku" u okviru 7. kola njemačke Bundeslige. Konačan rezultat izuzetno uzbudljive utakmice, koju je obilježio sjajan potez našeg reprezentativca Vedada Ibiševića, glasio je 1-1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a mreža domaćina zatresla se već na samom početku drugog dijela.

Igrala se 51. minuta, kada je Ibiševiću jedan od saigrača iz auta bacio loptu na nekih 20-ak metara od gola Borussije. Popularni "plavooki bombarder" primio ju je, a potom petom, košarkaškim žargonom rečeno "no look passom", proslijedio Stockeru koji je u nastavku matirao nemoćnog golmana Burkija.

Domaći su pokušavali izjednačiti, ali im to nije pošlo za rukom ni u 77. minuti, kada su dobili najstrožiji udarac. Golman Herthe Jarstein pročitao je Aubameyanga i ostavio svoju mrežu netaknutom. Ipak, isti igrač iskupio se tri minute kasnije i postigao gol za konačnih 1-1.

Inače, u posljednjih šest minuta susreta bilo je dosta iskri na terenu, koje su rezultirale sa dva crvena kartona, po jedan na obje strane.