(TOK UTAKMICE) Kvalifikacije za SP: BiH na krilima Edina Džeke savladala Kipar

Susret igran na Bilinom polju

A. TIRO

10.10.2016

Reprezentacija Bosne i Hercegovine slavila je protiv Kipra u utakmici trećeg kola rezultatom 2:0.

U izuzetno teškom susretu naši nogometaši su tek u finišu uspjeli slomiti otpor čvrstih igrača sa Kipra, a dvostruki strijelac bio je Edin Džeko.

Asistencije je upisao Miralem Pjanić.

Nakon ovog kola na tabeli je i dalje prva Belgija sa tri pobjede iz tri susreta, koliko ima i drugoplasirana Grčka.

Naša reprezentacija ima šest bodova, a idući susret koji će biti i presudan igrat ćemo u Grčkoj 13. novembra.

Na našem portalu mogli ste pratiti tekstualni prenos utakmice iz Zenice.

93' Kraj utakmice u Zenici. Bosna i Hercegovina slavila je rezultatom 2:0, a dvostruki strijelac bio je Edin Džeko.

90' Igrat će se još tri minute sudijske nadoknade.

85' Naši nogometaši čuvaju stečenu prednost i mirno privode utakmicu kraju.

80' GOOOOOOOOOOOOOOOOOL Džeko ponovo postiže gol za našu selekciju. Bio je ovo 49 gol za kapitena u nacionalnom dresu. Asistenciju je upisao Pjanić.

75' Potpuna ofanziva naših nogometaša u ovim trencima koji žestoko napadaju ka golu Kipra.

slavlje-2

70' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Vodimo 1:0. Nakon greške Alexandrea, Pjanić dolazi do lopte i asistira Džeki koji pogađa rutinski za 1:0.

64' Velika prilika za našu reprezentaciju! Hajrović je šutirao sa lijeve strane, Panayi  brani, a Đurić ne uspijeva stići do lopte i pogoditi praznu mrežu.

58' Revija promašaja Edina Džeke. Sada je Pjanić sjajno uposlio našeg kapitena, ali 100 postotnu šansu brani golman Kipra Panayjia.

55' Strašan pritisak naših nogometaša koji još uvijek nije urodio plodom.

53' Dobar ubačaj Višće, ali Džeko šalje loptu pored gola. Opasna situacija pred golom Kipra, ali i dalje je 0:0.

bih10

49' Džeko je ponovo imao dobru priliku, ali njegov šut sa vrha šesnaesterca odlazi preko gola.

46' Počelo je drugo poluvrijeme utakmice u Zenici.

Kraj prvog poluvremena na Bilinom polju u utakmici između BiH i Kipra. Rezultat je 0:0, a naši igrači osim nekoliko prilika, nisu puno pokazali u prvom dijelu igre. Prvu šansu za naše momke imao je Pjanić koji je šutirao pored gola.

Kasnije su šanse propuštali Đurić, Višća i Džeko, ali nije bilo promjene rezultata.

Treba naglasiti kako je i Kipar imao nekoliko opasnih prilika, ali rezultat je ostao 0:0.

45' Sudija je označio kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0

39' Opasna situacija pred golom, ali udarac Christofija brani Begović.

35' Dobra saradnja Džeke i Đurića, ali kapiten nacionalnog tima šutirao je pored gola. Još jedna dobra šansa pred golom Panayjia.

bih5

31' Dobra šansa za Bosnu i Hercegovinu. Pjanić je izveo slobodnjak, odlično pronašao Đurića, koji je šutirao glavom, ali njegov udarac odlazi preko prečke. I dalje je 0:0.

22' Odličan potez Edina Višće, koji je iskosa sa nekih 20-ak metara dobro šutirao, ali Panayji dobro brani njegov udarac.

20' Zasad mirna utakmica u Zenici. Naši nogometaši još uvijek nisu pronašli način matiraju gostujućeg golmana Panayjia.

14' Prva nezgodna situacija pred golom Begovića. Christofi je ubacio u sam peterac, ali lopta odlazi pored gola.

10' Još jedna opasna situacija pred golom Kipra. Višća je išao sam prema golu Panayjia, ali izborio je samo korner. Nakon udarca iz ugla koji je izveo Pjanić, Đurić je šutirao glavom, ali golman Kipra brani njegov udarac.

5' Prva ozbiljnija šansa za naš tim, ali udarac Pjanića iz neposredne blizine odlazi zamalo pored gola. I dalje je 0:0.

1' Počela je utakmica na Bilinom polju. Naši nogometaši su već u prvoj minuti imali korner, ali nije bilo problema za odbranu Kipra.

20:35 Obje selekcije izašle su na stadion Bilinog polja i očekuje se intoniranje nacionalnih himni.

(VIDEO: N. Kustura)

20:25 Naša selekcija je sa Kiprom igrala i u prošlim kvalifikacijama za EP u Francuskoj. U Zenici je Kipar slavio 2:1, dok se naša selekcija revanširala Kipru i slavila 3:2.

tekma-111

20:20 U ovim trenucima jaka kiša pada u Zenici što će svakako natopiti teren i stvoriti probleme igračima obje ekipe. Na stadionu Bilino polje nalazi se približno 10-ak hiljada navijača, koji i pored prohladnog vremena daju veliku podršku našim nogometašima.

trening-1

19:30 Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras na Bilinom polju dočekuje selekciju Kipra u okviru kvalifikacija za SP u Rusiji.

Izabranici Mehmeda Baždarevića su pod imperativom pobjede nakon debakla u petak od Belgije kada smo poraženo 4:0.

Tablice vam donosi SofaScore - rezultati uživo

Selektor Baždarević objavio je i spisak igrača koji će početi večerašnji susret u Zenici.

svlacionica

U odnosu na utakmicu protiv Belgije u našem timu ima nekoliko izmjena.

BiH: Begović - Vranješ, Šunjić, Spahić, Kolašinac - Višća, Pjanić, Medunjanin, Lulić - Džeko, Đurić.

Kipar: Panayi - Demetriou, Dossa Junior, Laifis, Alexandrou - Laban, Artmatas - Kastanos, Makris, Efrem - Soteriou.

Inače na konferenciji za novinare selektor naše selekcije je najavio kako svi moraju dati sve od sebe da obraduju ljude koji bodre reprezentaciju.

- Radili smo, analizirali smo. Moramo što prije nastaviti prema onome što nas čeka i dati sve od sebe, jer ta tri boda su izuzetno važna. Ne treba ponavljati koliko je važno i koliko treba želje i motivacije za tu utakmicu. Ako to ne možemo uraditi, nemamo šta tražiti tu. Vjerujem da ćemo uraditi dobru utakmicu, ne da se iskupimo za Belgiju, nego da obradujemo ljude koji će doći da nas bodre - poručio je Baždarević.

Selektor nogometne reprezentacije Kipra Christakis Christoforou izjavio je jučer kako Bosna i Hercegovina ima dobar tim.

- Znamo ko je Bosna i Hercegovina, koliko su jaki kao tim, znamo da imaju odlične igrače... Trebamo dati sve od sebe da dobijemo utakmicu. Naši igrači su spremni za to i znaju da će biti jako teško. Kad igraš protiv ovako dobrog protivnika, to ima utjecaja na to da igrači daju sve od sebe - rekao je Christoforou.