Rastužio Zagrepčane

Ličnost dana - Miralem Pjanić

A. M.

29.9.2016

Neviđena euforija vladala je u Zagrebu proteklih dana. Evropski nogometni gigant Juventus gostovao je na Maksimiru. Tribine zagrebačkog stadiona bile su ispunjene do posljednjeg mjesta, a među navijačima hrvatskog prvaka potajno je tinjala nada da bi „Modri“ mogli pomrsiti račune favoriziranim gostima iz Torina.

Ipak, predvijeili su jednu stvar. Dres Juventusa nosi bosanskohercegovački reprezentativac i nogometni genij Miralem Pjanić. Popularnom Miretu bila je dovoljna 31 minuta da utiša i rastuži Zagrepčane. Za toliko vremena Pjanić je upisao pogodak i asistenciju i već tada je bilo jasno da će Dinamo doživjeti potop, koji se zaista i dogodio u nastavku utakmice (0:4).

Miralem Pjanić rođen je 2. aprila 1990. godine u Zvorniku. Dres Juventusa nosi od početka ove sezone, a prethodno je nastupao za  Mec, Lion i Romu. Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine odigrao je 69 utakmica i postigao 11 golova.