Roma poražena u Torinu, Džeko odigrao cijeli susret

Novi poraz za Vučicu

Al. Ti.

25.9.2016

U okviru šestog kola italijanske Serije A, Roma našeg Edina Džeke poražena je na gostovanju u Torinu od istoimene ekipe rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu Roma je imala nešto više od igre, ali ipak Torino dolazi prvi do vostva, a strijelac je Belotti u 8. minuti susreta.

U nastavku smo gledali napade Rome, ali istakao se golma Torina Joe Hart koji je u nekoliko navrata sjajno odbranio pokušaje Džeke.

U drugom poluvremenu Torino dolazi do drugog gola, a strijelac iz penala bio je bivši igrač Rome Falque koji u 53. minuti pogađa za 2:0.

Samo minut kasnije penal, ali ovaj put za Romu, a siguran izvođač bio je Totti.

Kapiten Rome Francesco Totti postao je drugi igrač koji je uspio postići 250 golova u italijanskog Serie A. Više golova od Tottija jedino je postigao napadač Silvio Piola - 274, prenosi Eurosport. Ikona Rome će za dva dana proslaviti 40. rođendan.

Treći gol za domaće postigao je ponovo Falque koji u 65. minuti pogađa za 3:1, što se kasnije ispostavilo i kao konačan rezultat.

Do kraja susreta Roma je propustila još nekoliko dobrih šansi, ali Hart je sačuvao svoju mrežu.

Naš kapiten Edin Džeko odigrao je svih 90. minuta, a propustio je nekoliko dobrih šansi.