Poraženi od Irana, ali ponovo obradovali naciju: Srebrena medalja za BiH u Riju

Paraolimpijada

M. D.

18.9.2016

Reprezentacija BiH u sjedećoj odbojci osvojila je srebrenu medalju na Paraolimpijadi u Riju, nakon što su poraženi u finalu od Irana rezultatom 3:1.

Bosna i Hercegovina je katastrofalno otvorila prvi set, te dopustila Iranu da napravi seriju od 5:0, a potom i 7:1, pa je već tada bilo jasno kako će BiH teško do pobjede u prvom setu.

Mnogo problema i u odbrani i u napadu predstavljao je 246 cm visoki Mehrzad, koji je bio više nego dominantan na mreži.

Iran je prvi set riješio u svoju korist rezulttaom 25:21, ali u drugom BiH je pokazala svoje pravo lice.

Odličnom igrom i u napadu i u odbrani, izabranici selektora Mirze Hrustemovića došli su do izjednačenja 25:21.

Međutim, već u trećem setu bh. reprezentativcima je počelo ponestajati snage, pa je Iran i ovaj set riješio u svoju korist sa ubjedljivih 25:18.

Nedostatak snage bio je glavni razlog i za pad u četvrtom setu, pogotovo u njegovom drugom dijelu, kada su Iranci uspjeli prelomiti utakmicu i na kraju sasvim zasluženo uzeti zlatnu medalju.

VEZANI TEKST >>> Bosna i Hercegovina - Iran 1:3