Rusija slavila u Tuzli: Fantastično poluvrijeme i katastrofa u nastavku

Na poluvremenu smo vodili 39:31

Autor:A. Č.

10.9.2016

Košarkaška reorezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Rusije u tuzlanskom Mejdanu u sklopu 3. kola kvalifikacija za EP 2017.

Na kraju je bilo 78:67 za goste koji su slavili i u prvom kolu u Permu, desetak dana ranije.

Porazom od Rusije, sve i da pobijedi Švedsku u gostima u posljednjem kolu kvalifikacija, naša reprezentacija svela je svoje šanse za plasmanom na Euro na nivo promila.

Najbolji u redovima BiH koja je odigrala fantastično prvo poluvrijeme bio je Mirza Teletović. Međutim u nastavku smo odigrali katastrofalno, a podbacila je čitava ekipa.

_________________________________________________________________________________________________________

21:59 Rusija sada ima deset poena prednosti (62:72), gotovo je.

21:54 Četiri minute oprije kraja gubimo 61:69. Nemamo ideje u igri, promašeno je noštvo šuteva, a a gosti nas kažnjavaju iz kontri.

21:38 Ostalo je da se odigra posljednja četvrtina. Rusi vode 55:51, ponajviše zbog skromnog učinka sa linije slobodnih bacanja

21:32 Rusija u ovima trenucima ima sedam koševa razlike (48:55)

21:27 U ovim trenucima igra se koš za koš, trenutno je 45:45

21:20 Rusi su primakli na četiri koša razlike (39:35)

21:06 Košarkaška reprezentacija BiH odigrala je briljantno prvo poluvrijeme protiv Rusije i vodi 39:31.

Izabranici Damira Mulaomerovića imali su u pojedinim momentima i 16 koševa viška.

Bh. reprezentaciju u prepunom tuzlanskom mejdanu predvodi Mirza Teletović.