LIGA PRVAKA Dinamo izbacio Salzburg, Kuban posramio Ajax (VIDEO)

Revanš susreti najelitnijeg fudbalskog takmičenja u Evropi

(A.Č.)

24.8.2016

Fudbaleri Rostova posramili su holandski Ajax slavivši u revanšu 4:1, nakon poraza 0:1 u prvom meču play-offa, pa će ruski klub igrati u grupnoj fazi Lige prvaka.

Manchester City je golom Delpha savladao Steauu. Zanimljivo je da je na golu bio Joe Hart kojeg Pep Guardiola ne može smisliti.

Kopenhagen je remijem na Kipru (1:1) izborio grupnu fazu protiv APOELA čiji je član bh. vaznjak Semir Štilić.

Salzburg i Dinamo ušli su u produžetke, nakon što su Zagrepčani izjednačili na 1:1 golom Fernandesa u 86. minuti. Salzburg je poveo golom Valentina Lazara u 22. minuti.

Da Dinamo prezimi u najelitnijem fudbalskom takmičenju u Evropi pobrinuo se Soudani golom u petoj minuti prvog produžetka.

Borussija Monchengladbach torpedirala je Young Boys 6:1 uz fenomenalan gol Thorgena Hazarda.

Možda je nekad Pele znao dati takav gol. Mlađi ljubitelji fudbala to nikada neće saznati, no ono što je veznjak Borussije uradio protiv Young Boysa nešto je što se rijetko viđa.

Pogodak za 1:0, postigao je nakon rolinga nad golmanom gostiju.