Vitežani iznenadili Široki i sa Pecare odnijeli bod

Prvo kolo Premijer lige BiH

D. K.

24.7.2016

Ekipa Viteza priredila je večeras iznenađenje u okviru prvog kola nogometne Premijer lige BiH, remiziravši u gostima kod Širokog Brijega rezultatom 1:1.

Široki Brijeg nije uspio opravdati ulogu velikog favorita, iako je igrao na svojoj "Pecari". Doduše, lošem rezultatu po domaći tim "kumovao" je i detalj iz 32. minuta, kada je Zoran Plazonić dobio direktan crveni karton, te svoj tim ostavio sa desetoricom cijeli sat vremena igre.

Ipak, Široki je prvi došao do vodstva, i to u 56. minuti. Strijelac je bio Ivan Krstanović. Domaći navijači očekivali su da će njihov tim doći do pobjede, ali su se gosti potrudili da se to ne desi. Igrao se 86. minut kada je Armin Kapetan Vitezu donio zlata vrijedan bod.