PREMIJER LIGA BIH Sloboda ubjedljivom pobjedom protiv Olimpica ušla u novu sezonu

Viceprvaci sigurno protiv ekipe sa Otoke

Al. Ti.

23.7.2016

Ekipa Slobode je pobjednički ušla u novu sezonu BH Telecom Premijer lige BiH. Danas su izabranici Husrefa Musemića slavili protiv Olimpica na Tušnju rezultatom 2:0.

Sve je već bilo gotovo nakon 25. minuta igre. Prvo je u 14. minuti nakon odličnog centaršuta Veselinovića pogodio Krpić glavom za vodstvo od 1:0.

Prednost viceprvaka BiH udvostručio je isti igrač deset minuta kasnije.

Rezultatom 2:0 završilo je prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu igre gledali smo nešto mirniji nogomet gdje su domaći igrači čuvali stečenu prednost. Ipak mogli su tuzlaci i do trećeg gola ali Stjepanović nije uspio pogoditi praznu mrežu.

Imao je i Olimpic svojih prilika, ali Bobić je sjajno odbranio pokušaj Hadžića u 72. minuti susreta.

Ipak u samom finišu susreta Sloboda je došla i do trećeg gola, a strijelac iz najstrožije kazne bio je Kostić.

Ostalo je na kraju 3:0 za domaći tim.