PREMIJER LIGA BIH Historijska pobjeda Metalleghea na Bilinom polju

Nova sezona

Al. Ti.

23.7.2016

U prvoj utakmici nove sezone nogometne Premijer lige BiH danas je na Bilinom polju odigran susret između Čelika i novog premijerligaša ekipe Mettallegehea, a na kraju su cijeli plijen odnijeli gosti iz Jajca, a bilo je 3:1.

Metalleghe je poveo u samom finišu prvog poluvremena kada je sa bijele tačke pogodio Dujaković.

U drugom dijelu uslijedili su napadi domaćih koji do izjednačenja dolaze u 59. minuti kada je Brković pogodio.

U nastavku utakmice Čelik je mogao i do potpunog preokreta, ali veliku šansu propušta Marković, tačnije Fejzić mu skida zicer. Kazna za ovaj promašaj stigla je samo minut kasnije kada Popović donio novo vodstvo Metallegheu, a asistenciju upisuje Durak.

Konačnih 3:1 za goste iz Jajca postavio je Dujaković u 89. minuti, kome je ovo bio drugi gol na utakmici.

Ostalo je na kraju 3:1 za gostujući tim koji je tako upisao historijski trijumf na početku nove sezone.