OSTALI SPORTOVI

Mediha Salkić u finalu diska na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore u Tbilisiju

Veliki uspjeh

Fena

14.7.2016

Bosanskohercegovačka atletičarka Mediha Salkić plasirala se u finale u bacanju diska na Evropskom prvenstvu za mlađe juniore i juniorke u Tbilisiju.

Salkić je u trećoj seriji kvalifikacija hicem od 46,50 metara prebacila normu za direktan plasman u finale. U grupi je završila na trećem mjestu, saopćeno je iz Atletskog saveza BiH.

Prvog takmičarskog dana nastupila je i Katarina Lemez u utrci na 800 metara. Predstavnica Bosne i Hercegovine završila je nastup u kvalifikacionom dijelu takmičenja osvojivši 21. mjesto s vremenom 2:17,05.

Od bh. predstavnika sutra nastupa Sara Lučić u skoku uvis. Za direktan plasman u finale potreban joj je skok preko 178 cm.