LIGA PRVAKA Zrinjski Pod Bijelim brijegom remizirao sa Legijom

Prva utakmica drugog pretkola

Al. Ti.

12.7.2016

U prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka aktuelni prvak Bosne i Hercegovine, ekipa Zrinjskog večeras je Pod Bijelim brijegom remizirala sa favoriziranom Legijom iz Varšave. Na kraju je bilo 1:1.

Po izuzetno teškom i sparnom vremenu domaći igrači su bojažljivo ušli u utakmicu, a primijetio i preveliki respekt kod izabranika Vinka Marinovića.

U prvom poluvremenu igrao se loš nogomet, a glavni razlog je nesnosna vručina, zbog koje je i glavni sudija na utakmici prekinuo susret kako bi se igrači obje ekipe osvježili.

Ipak u drugom poluvremenu mnogo bolji nogomet Pod Bijelim brijegom. Šok za domaće navijače desio se u 49. minuti kada je nakon lijepe akcije Legiju u vodstvo doveo Nemanja Nikolić.

Ipak samo osam minuta kasnije naš prvak poravnava rezultat, a strijelac je bio Matija Katanec.

Do kraja susreta Zrinjski je imao više od igre na sredini terena, dok je Legija ozbiljno prijetila iz kontri. Jednu takvu šansu propustili su u 70. minuti kada nakon udarca glavom jednog igrača Legije Kozić fenomenalno brani.

Ostalo je na kraju 1:1. Revanš je na rasporedu u Varšavi 19.jula.