DRUGO KOLO WIMBLEDONA Herbert preokretom zaustavio Džumhura!

Treći Grand Slam sezone

N. KUSTURA

30.6.2016

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur poražen je u 2. kolu Wimbledona od Francuza Pierrea-Huguesa Herberta s 3:1, po setovima 3:6, 7:6, 7:6 i 6:2.

Iako je Damir dobro otvorio meč, te poveo sa 1:0, katastrofalnom igrom u sljedeća dva taj-brejka Herbert je preokrenuo rezultat.

U 4. setu Herbert je više nego lagano porazio Damira te došao do konačne pobjede.

Na "Avazovom" portalu mogli ste pratiti uživo tekstualni prenos meča između Džumhura i Herberta.

_______________________________________________________________________

2:6 Herbert završava posao. Vrlo lagano dolazi do osvojenog trećeg seta i pobjede u ovom meču.

2:5 Damirova igra se skroz raspala, te gubi još jedan servis.

2:4 Pokušao je Damir biti agresivniji i umalo mu je to donijelo prednost. Ipak, Herbet zadržava prisebnost i brejk prednosti.

2:3 Uzvraća Damir na isti način. Ali morat će puno bolje igrati na servis protivnika ako želi da ostane u igri za meč.

1:3 Trenutno Herbert strašno servira. Damir nema nikakvih šansi.

1:2 Vrlo brzo Francuz dolazi do brejka. Već je sada izvjesno da Džumhur teško ovdje može do pobjede.

1:1 Herbert uzvraća na još bolji način.

1:0 Džumhur dobro otvara četvrti set.

__________________________________________________________________________

6:7 Katastrofalno je Damir odigrao taj-brejk uz četiri izgubljena servisa. Sada Herbert vodi sa 2:1 u setovima.

6:6 Džumhur pravi odličnu uvertiru za taj-brejk. Bez greške je odservirao.

5:6 Imao je Damir veliku šansu i dvije brejk šanse, ali Herbert je sačuvao svoj servis.

5:5 Nastavlja Džumhur u istom ritmu i poravnava rezultat. Sve je izvjesni još jedan taj-brejk.

4:5 Veliki karakter je pokazao Damir sada. Herbert je u ovom gemu imao čak i set loptu, ali Džumhur je spašava i na kraju smanjuje prednost Francuza.

3:5 Skoncetrisao se Damir i dobro odservirao. Ipak, Francuz će pokušati svojim servisom doći do osvajanja trećeg seta.

2:5 Herbert sigurno drži svoj servis i došao je na korak do pobjede u trećem setu.

2:4 Pad igre Džumhura. Drugi put gubi servis i oba su bila u ovom trećem setu. Velika prednost za Francuza.

2:3 Sada je Herbet siguran i dolazi prvi put do prednosti u trećem setu.

2:2 Francuz ipak vraća brejk prednosti, te poravnava rezultat. Dosta drugačiji set nego prijašnja dva.

2:1 Sada je Damir sjajno odigrao i uzeo prvi brejk u trećem setu. Herbert je dosta loše servirao i nadamo se da će u ovakvom ritmu nastaviti.

1:1 Uzvraća Damir. Može se primijetiti da danas Džumhur dosta raznovrsno servira što je sigurno iznenadilo Francuza.

1:0 Herbert drugi set otvara jednim laganim gemom na svoj servis.

_________________________________________________________________________

6:7 Damir je nažalost izgubi drugi set. Dok je Francuz bez greške odservirao, Džumhur je napravio tri pogreške što je bilo više nego dovoljno da Herbert odnese pobjedu u taj-brejku.

6:6 Iako je dobro krenuo, nije uspio Damir izvojevati brejk, pa ćemo gledati taj-brejk u drugom setu.

6:5 Džumhur se ponovo sjajnim servisom dovodi u šansu da preko eventualnog brejka povede sa 2:0 u setovima.

5:5 Najzanimljiviji gem u drugom set, ali nije uspio Damir doći do brejk šanse.

5:4 Džumhur je sjajno odservirao i dolazi na korak do uzimanja drugog seta.

4:4 Nema ni potrebe objašnjavati da se u istom ritmu meč igra. Bez problema su teniseri na svom servisu.

4:3 Ni blizu uzimanja brejka nisu ni jedna teniser u drugom setu.

3:3 Herbert je sada dosta sigurniji. Ovaj drugi set dosta podsjeća na prvi.

3:2 Nastavlja se sjajna igra Damira na svoj servis, gdje Francuz uopšte ne pruža adekvatan otpor.

2:2 Pokušao je Damir zaprijetiti Herbertu u ovom gemu, ali nažalost neuspješno. Morat će čekati drugu priliku.

2:1 Sa ovakvom igrom Damir se ne mora brinuti o ishodu meča. Ponovo je bez problema odservirao svoj gem.

1:1 Francuz se budi i sjajnim servisom jednostavnu Damiru ne daje šansi za pokušaj brejka.

1:0 Kako je završio prošli set, tako Damir započinje i ovaj. Sigurnom servisom za prvo vodstvo.

6:3 Kakva kriza igre Francuza. Džumhur je prosto rasturio Herberta na kraju prvog seta.

5:3 Ponovo je Džumhur odservirao bez problema i sada je na jedan gem od osvojenog prvog seta.

4:3 Sjajno je Damir odigrao ovaj gem i uzeo brejk koji bi mogao biti odlučujući za prvi set.

3:3 U prvom setu će izgleda biti dovoljna samo malo greška da se povede. Oba tenisera odlično serviraju i protivniku ne dozvoljavaju priliku za brejk.

2:3 Herbert ponovo ne dozvoljava Damiru ni mrvicu šansi i osvaja ovaj gem.

2:2 Džumhur je bez problema odservirao i poravnao rezultat u prvom setu.

1:2 Damir se malo trznuo na servis Francuza, ali nedovoljno da dođe u priliku brejk lopte.

1:1 Žestoka borba u drugom gemu koji na sreću pripada Džumhuru. Imao je Herbert čak tri brejk šanse, ali se Damir uspio spasiti.

0:1 Suret počinje lagano osvojenim poenom Herberta na svoj servis.

________________________________________________________________________

12:55 Džumhuru i Herbertu je ovo drugi susret. Prije dvije godine su igrali za drugog kolo zemljanog challengera, a sada je ulog treće kolo Grand Slama. Uvjeti su svakako saveznik Francuza, ali Džumhur je više puta ove sezone pokazao da se zna prilagoditi, u šta se uvjerio Kudla.

12:50 Pierre-Hugues Herbert je u prošla dva susreta s Kohlschreiberom ostao bez izborene break-lopte. Ipak, ono što krasi Francuza je beskompromisni pristup. Tako je i ovog puta išao na sve ili ništa, te dobio sve. Nije dao nikakav ritam Nijemcu, dok je osvojio 37 poena u 45 izlazaka na mrežu. To je impresivna prolaznost protiv tako klasnog protivnika. Ipak, treba istači da Kohlschreiber nije bio pravi, te se vidio manjak treninga u nogama, što je posljedica povrede u Halleu.

"Znao sam da će biti borba i tako je na kraju ispalo. Nisam mu dao ritam, nisam mu dao puno šansi na servisu. Osim u trećem setu kad me uhvatila nervoza. Uspio sam posložiti stvari i tako izboriti veliku pobjedu" rekao je Francuz nakon revanša za nedavni poraz u Stuttgartu.

statistika-dva-tenisera

12:40 Džumhura opet čeka uloga autsajdera na papiru.

"Iskreno, nisam iznenađen pobjedom Herberta nad Kohlschreiberom. On je odličan igrač, pogotovo na travi zbog servis-voleja. Vrlo dobro pokriva teren nakon servisa, te dobro reternira. Nisu slučajno Mahut i on najbolji par ove sezone", istakao je Džumhur.

Očigledno Džumhur dobro poznaje protivnika, a trenutno ga više brine manja povreda.

"Malo sam povrijedio lijevu nogu. Nadam se da nije ništa ozbiljno i da neću imati problema u meču koji me čeka. Nadam se da ću moći pružiti dobru partiju", optimističan je Damir.

12:30 Damir Džumhur je nakon nekoliko odličnih izdanja na betonu i na najvažnijem travnatom turniru pokazao da nije igrač koji se može smjestiti u jednu ladicu. I ne, nije bitan samo prolazak prvog kola Wimbledona. Pobjedu je izborio protiv igrača koji se odlično snalazi u ovakvim uvjetima. Tako je razmaku od sedam dana dobio Istomina, branitelja naslova u Nottinghamu i Kudlu koji je na Wimbledonu branio četvrto kolo.

"Nakon što sam poveo sa 2:0 u setovima Kudla je vidio da nema šta izgubiti, pa je zaigrao puno agresivnije. Moja igra je samim tim malo pala i nije bilo nimalo lagano igrati protiv tako raspoloženog protivnika. Čekao sam svoju priliku i dočekao je u petom setu. Nisam padao mentalno ni nakon propuštenog breaka prednosti. Nastavio sam vjerovati u sebe", rekao je Damir nakon velike pobjede.